Fırın Servisi

Fırınınız mı bozuldu? Yeteri kadar ısıtmıyor mu? Fırın servisi yani Fırın tamircisini çağırın hemen tamirini yapıp size teslim etsin. Fırın tamiri yapan firmalar arasında en güvenilir ve işini çok iyi yapan personeller ile çalışıyoruz. Haftanın 7 günü boyunca bizlerden destek alabilir ve fırın tamirinin yapılması için fırın tamir ustasından yardım alabilirsiniz.

Fırınlar ev ve çeşitli yaşam alanlarında kullanılan vazgeçilmez beyaz eşya ürünleridir. Hamur işleri ve yemeklerin yapımında kullanılan fırınların bozulması durumunda hemen tamir edilmesi gereken değerli ürünlerdir. Bazı şeyler arızalandığında o eşyayı birkaç ay tamir ettirmeseniz de olur. Yalnız, Fırın veya Ankastre ocaklı fırın bozulduğu zaman mutlaka birkaç gün içerisinde yaptırmanız gerekir. Fırın servisifırın bakımı, fırın arıza, fırın tamir servisi ve fırın yedek parçasının takılması fırın tamircisi tarafından hızlıca yapılıp ürün teslim edilmektedir.

Beyaz Eşya Servisi Fırın Tamircisinden Randevu Al Fırın Servisi İletişim

Fırın tamir teknik servisi

Fırınların bozulmasından sonra fırın yemekleri yapamazsınız. Bunun için evde kullanılan davlumbaz veya yedek fırınınız varsa onu kullanabilirsiniz. Fırın tamiri aslında öyle çok zor yapılabilecek ürünler değil. Elimizde fırının bozulan yedek parçası varsa hemen eve servis anında bile yapma şansımız var. Yalnız, fırınların çok fazla modeli olmasından dolayı yedek parçayı elimizde tutmak pek mümkün görünmüyor. Bu nedenle fırın arızalandığında fırın tamircisi çağırdığınız da ilk önce fırının bozuk olan parçası tespit edilir. Evde sökülüp yapılabilecek kadar kolay bir arızaysa hemen orada başka bir güne bırakmadan tamir edilir. Bozuk olan parçanın elimizde olmaması durumunda yedek parça siparişi verip parçanın gelmesini beklemekteyiz.

Genellikle birçok fırının tamir edilmesi evde yapılsa da bazı parçaların değiştirilmesi için beyaz eşya servisi dükkanımıza almak zorunda da kalabiliriz. İster evde fırın tamirini yapalım istersek de dükkanda. Fırın tamir ücreti her iki durumda da aynıdır. Sadece sabit servis ücreti ve yedek parça ücreti alınmaktadır. Sizler de fırın tamirini iyi bir firmaya yaptırmak isterseniz fırın tamir teknik servis ekibimizle görüşerek fırın tamircisi ve teknik servis ekibimizden randevu alabilirsiniz.

Fırın tamir ücreti nasıl belirlenir

Fırınların yedek parçaları diğer beyaz eşya modellerine göre pahalı değildir. Her ne kadar fırın servis ücreti fırının değişecek olan parçası ile alakalı olsa da genellikle fırın tamir fiyatı uygun olmaktadır. Fırın tamiri için beyaz eşya tamircisi dükkanımızı aradığınız da telefon da fırının arızasını ustamıza söylemelisiniz. Telefonda fırın tamircisi ile görüşme sağladığınız da işlem sonunca randevunun oluşturulmasından önce sizlere fırın tamir ücreti söylenir. Bu ücretler tamamen sizin fırın arızasını tarif etmenizde yola çıkarak belirlenir. Bundan dolayı telefon da size söylenen ortalama fırın tamiri fiyatı ile gerçekte istenen ücret arasında fark olabilir. Bu durumda ikinci bir arızanın olması veya sizin fırın arızasını yanlış tarif etmenizden kaynaklanabilmektedir.

Fırın tamir ücretleri

Buraya birkaç örnek fırın tamir fiyatlarını yazacağız. Yalnız bu fiyatlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Fırın markası, Fırının modeli, kullanın yedek parçanın orijinal ve muadili, yedek parçaya zam yapılması, servis ücretlerinin zamlanması gibi durumları göz önüne alarak fırın tamir ücretlerini incelemenizi rica ediyoruz. Güncel fırın tamir fiyatları için Fırın tamircisi arkadaşlarımızdan bilgi almalısınız.

Detaylı servis ücretleri için: servisdukkani.com/beyaz-esya-servis-ucretleri/ Bağlantısına tıklayın.

  • Fırın tamir servis ücreti 65 TL – 100 TL arası.
  • Fırın fan motoru değiştirme ücreti 120 TL – 600 TL arası.
  • Fırın rezistans arızası 110 TL – 350 TL arası.
  • Fırın düğmelerinin bozulması / yanması 100 TL – 430 TL arası
  • Fırına elektrik gelmiyorsa 95 TL – 250 TL arası.

Ocaklı fırın ve Ankastre fırın arızaları

Fırın ısınmıyor sorunu

Fırının ısınmama sorunu birkaç nedenden kaynaklanabilir. Fırının düğmelerinin bozulması, Fırının alt ve üst rezistans olmak üzere her iki rezistansın bozulması, fırına elektrik gelmemesi ve fırının içerisinde bulunan bazı parçaların bozulmasından kaynaklanır. Fırın ısınmıyor sorunu ve çözümü için beyaz eşya servisi firmamızın güvenilir personellerinden yardım alabilirsiniz. Fırın ısınmama sorunu yaşayan müşterilerimiz için fırın tamircisi olarak bulunduğunuz mekanlara hızlı servis hizmeti sunuyoruz. Fırın ısınmıyor ize bu işlem için fırını dükkana almamız gerekebilir.

Fırının altı ısıtıyor üstü ısıtmıyor sorunu

Fırının büyüklüğü, fırının küçük olması veya farklı modeller de olması fırının içerisinde kullanılan parçaların farklı olmasına neden olur. Bu nedenle burada yazılanlar bütün fırınlar için geçerli değildir. Fırının altı ısıtıyor üstü ısıtmıyor ise fırının üst tarafını ısıtan düğmesi kapalı olabilir. Üst tarafta bulunan rezistanslara elektrik gitmiyor olabilir, fırın düğmesi bozuk olabilir, rezistans arızanmış olabilir. Bu arızanın onarılması için lütfen hemen fırın servisi telefonlarımızı arayıp randevu alınız.

Fırın altı pişirmiyor sorunu ve çözümü

Fırın altı pişirmiyor ise fırının üst tarafın ısınıp ısınmadığının kontrolünü yapın. Fırın kapalı olabilir, Düğme bozuk veya kapalı olabilir, Fırın düğmesi iç taraftan yanmış olabilir, Rezistans bozulmuş, patlamış olabilir ve en önemlisi rezistansa elektrik gitmiyor da olabilir. Fırın altı ısıtmıyor üstü ısıtıyor ise burada ki arıza nedenlerinden yola çıkarak fırın tamir ücretini de tahmin edebilirsiniz. Fırın altı pişirmiyor sorunu ve çözümü için öncelikle arıza nedeninin tespit edilmesi gerekir. Fırın altı ısınmıyor tamirini Fırın bakımını yaptırmak isterseniz fırın tamir uzmanı arkadaşımızı arayıp lütfen randevu oluşturunuz.

Fırın çalışmıyor

Fırının birden fazla arıza nedeni vardır. Bunların ilki de fırın çalışmıyor sorunudur. Fırın çalışmıyorsa elektrik aksamında ciddi bir problem olabilir. Fırına elektrik gelmiyor da olabilir. Fırının takıldığı yerin şalteri atmış olabilir. Fırın elektrik kablosu kopmuş veya yanmış da olabilir. Fırın çalışmıyor ise hemen fırının elektrik fişini prizden çekin. Güvenlik önlemlerini alın ve derhal Fırın tamir servisi telefonlarını arayıp randevu bilgisini alın.

Fırının fan motoru çalışmıyor

Fırının bozulmayan parçalarından biri de fırın fan motorudur. Yıllarca fırını ilk günkü fan motoru ile kullanabilirsiniz. Fırın fan motoru çalışmıyor arızası ile karşı karşıya kaldığınız da fırın teknik servisi yani bizleri aramanız gerekmektedir. Bu arıza nedeni fan motoruna elektrik akımının gitmemesi olabilir. Bu ciddi arıza Fan motorunun arızalandığını, fan düğmesinin kapalı olması, düğmenin iç taraftan yanıp bozulmuş olması ve fan elektrik kablosunun kopmuş olma ihtimali de görülebilmektedir. Fırın fan motor tamiri için fırın tamir servisinden randevu almanızı rica ediyoruz. Bu arıza oluştuğunda fırın çalışır ama sıcaklık sabit bir yerde kalır. Dolayısıyla fırın olan yiyeceklerin tam bir pişmesi sağlanamaz.

Fırın düğmelerinden bazıları çalışmıyor

Fırın üzerinde 2 – 3 ve bazen de 4 tane düğme bulunur.  Bu düğmelerin her biri farklı bir amaç için kullanılır. Mesela bir düğmesi sadece fırına elektrik gönderilmesi için açılıp kapanır. Bir tane sadece alt taraf ısıtma, sadece üst taraf ısıtma ve her iki tarafı ısıtmak için kullanılır. Bir tane düğme fırın fanının açılması ve fırın ışığının açılması içindir. Ayrıca en son düğmemiz ise fırını kaç derece de ısıtmak istediğinizi ifade eder. Fırın düğmeleri çalışmıyor ise düğmenin yanmış olabilme ihtimali oldukça yüksektir. Bu durumda fırın tamircisi arkadaşımızı arayıp bilgi almanızı rica ediyoruz.

Fırın çok fazla aşırı ısınıyor

Bildiğiniz üzere fırını kaç derece de çalışmak isterseniz fırını o dereceye getirmelisiniz. Fırını kaç derece de ısıttığınız tamamen sizin kontrolünüzdedir. Fırın çok fazla ısınıyor, fırın çok ısıtıyor, fırın fazla ısınıyor ve fırın patlayacak kadar ısınıyor ise düğmenin bozuk olabileceğini ihtimali vardır. Ayrıca fırın düğmesinin iç tarafından bağlantılı olan platin de bozulmuş olabilir. Fırın arızasının tamiri, fırın bakımı ve fırın tamir servisi için lütfen hemen fırın tamircisi olan personellerimizin 0212 535 10 80  telefon numarasını arayın.
Başa dön tuşu