Blog

Bulaşık Makinesi Musluk İşareti

Bulaşık makinesi musluk işareti ile başımız dertte mi? Eğer dijital ekrana sahip bir bulaşık makinesi kullanıyorsanız makinenizde musluk ışığı mutlaka vardır. Peki bulaşık makinesi musluk ışığı ne işe yarar Biliyor musunuz?

Bulaşık makinesinde su ile ilgili bir arıza meydana geldiğinde bulaşık makinesi musluk işareti yanıyor, yanıp sönüyor. Sabit yanıyor ve makine su almıyor gibi bir çeşit arızalar oluşur. Eğer sizlerde böyle bir arıza ile karşı karşıyaysanız bulaşık makinesi musluk işareti ne anlama gelir, neden yanar, yanıp söner veya sabit yanar hemen size anlatalım.

Ayrıca bu arıza için bulaşık makinesi tamircisi çağırmaza gerek yok. Vereceğimiz ipuçları ile sizlerde bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Musluk Işığı Yanıyor

Bulaşık makinesini ilk olarak açma kapatma düğmesinden açtığınız zaman makinenizin bir çok tuşu aktif olabilir. Bunlardan biri de bulaşık makinesi musluk ışığı yanıyor olmasıdır. Eğer bulaşık makinesinden boşluk ışığı yanıyor fakat çalışmasında hiçbir sorun yoksa bu arızayı kulak ardı etmenizde yarar var. Oluşan bir arızadan dolayı musluk ışığı yanmış olabilir.

Bulaşık makinesi musluk işareti yanıyor ama bulaşık makinesi su almıyor ise o zaman da ciddi bir sorun ile karşı karşıyasınız demektir. Sorunun çözümü için bulaşık makinesi musluk işareti yanıyor Ya da yanıp sönüyor ne yapmalıyım başlığını okuyup çözüm arayabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Musluk Işığı Yanıp Sönüyor

Bulaşık makinesini çalıştırdığımızda makinenin su alması ile bir problem varsa bulaşık makinesi musluk işareti yanıp söner. Bu konuda hangi marka bulaşık makinesi kullandığınız veya nasıl musluk hortumu ile bulaşık makinesini çalıştırdığınız son derece önemlidir. Bulaşık makinesi musluk ışığı yanıp sönüyor ise makinanın su almadığını göstermektedir.

İlk olarak bulaşık makinesinin musluk ışığının yanıp söndüğünü fark ettiğinizde hemen bulaşık makinesi tamircisi ya da beyaz eşya tamircisi çağırmanıza gerek yok. Arızanın çözümü için bulaşık makinesini ileri doğru çekip temiz su hortumunun bulaşık makinesinin arkasında katlanıp katlanmadığına bakınız. Ardından musluklarınızı kontrol ediniz. Su kesilmiş olabilir. Ayrıca bulaşık makinesinin içerisinde su olup olmadığına da bakınız. Bulaşık makinesinde su varsa bulaşık makinesi musluk ışığı yanıp söner ve makine yeni su almaz.

Bulaşık Makinesi Musluk Göstergesi Neden Yanar?

Bulaşık makinesi musluk işareti ya da farklı bir deyişle bulaşık makinesi musluk göstergesi neden yanar arızası için bize ulaşanlara verdiğimiz çözüm önerileri tamamen birbirinden farklıdır. Çünkü her markanın birbirinden farklı arızaları bulunmaktadır. Bulaşık makinesi musluk ışığı yanıyor olması bulaşık makinesinin su alması ile ilgili problem olduğu anlamına gelmektedir. Peki bulaşık makinesi musluk göstergesi neden yanar biliyor musunuz?

Bulaşık makinesini ilk olarak çalıştırdığınızda bulaşık makinesi içerisinde su varsa tahliye pompasından atar ve makine su almaya başlar. Bu aşamadayken bulaşık makinası ışığı yanıyor, ışığı yanıp sönüyor ya da musluk ışığı yanıyorsa bulaşık makinesinin su alması ile ilgili problem olduğunu anlayabilirsiniz. Bu sorunu bazen kendiniz evde çözebilirsiniz. Tabi bunun için biraz şanslı birazdan bilginizin olması gerekmektedir.

Bulaşık Makinesi Musluk Işığı Nedir?

Bulaşık makinesi musluk ışığı veya musluk işareti bulaşık makinesinin su aldığını ya da su alması ile ilgili oluşabilecek arızayı gösteren bir ışıktır. Bulaşık makinesinin su alıp almadığını bu ışık sayesinde öğrenebilir ve çözüm yollarına bakabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Su Gösterge Işığı Neden Yanar?

Öncelikle bulaşık makinesini ilk olarak çalıştığınız zaman bulaşık makinesinde hiçbir hata yoksa bulaşık makinesi içerisindeki suyu boşaltır. Bir müddet sonra su alır, yeterli suyu aldıktan sonra biraz bekler ya da hiç beklemeden yıkama motoru devreye girerek bulaşık makinesi bulaşıkları yıkamaya başlar. Bulaşık makinesini çalıştırdığınızda makine su boşaltıyor fakat bulaşık makinası musluk ışığı yanıyor ve su almıyor ise aşağıdaki arıza sebeplerini inceleyerek çözüm yollarına gidebilirsiniz. Bulaşık makinesi su gösterge ışığı neden yarar? İşte sebep ve çözümleri;

1- Bulaşık makinesi temiz su hortumu filtresi tıkanmış olabilir: Bulaşık makinesi temiz su hortumunun ucundan tıkanmaları önlemek için filtre bulunur. Yıkanması halinde bulaşık makinesi ve bulaşık makinesi musluk işareti yanar. Konunun çözümü için musluk hortumunu sökün ve içerisindeki filtreyi temizleyin. Makine yeniden çalıştırın. Bulaşık makinesi musluk ışığı yanıp sönüyor ya da sabit yanıyor ise sorun devam ediyor derim demektir. Makaleyi okumaya devam edilir.

2- Bulaşık makinesi su hortumu katlanıp kırılmış olabilir: bulaşık makinesi genellikle tezgah altında ve dar olan yerlerde olduğundan dolayı makineyi geriye doğru gittiğimizde temiz su hortumu katlanıyor olabilir. Bu gibi durumlarda bulaşık makinesini çalıştırdığınızda musluk ışığı yanar ve makine su almaz. Bulaşık makinesi muslu göstergesi yanıp sönüyor ise bulaşık makinesini yerinden çıkartarak temiz su hortumunun katlanıp katlanmadığını kontrol ediniz.

3- Bulaşık makinesi ventil arızalı olabilir: Bulaşık makinesi ventil bulaşık makinesinin su almasını sağlayan önemli bir parçadır. Bulaşık makinesi musluk işareti yanıyor ya da musluk gösterge ışığı yanıp sönüyor iyisi ben tilden şüphelenebilirsiniz. Bulaşık makinesi su giriş ventili arızası ile karşılaştığınızda bunu siz yapamazsınız.

Mutlaka iyi bir beyaz eşya tamircisi ve bulaşık makinesi tamirinden anlayan birilerini yaptırmanız gerekmektedir. Ventil değişimi sonrasında bulaşık makinesi musluk işareti söner ve makine çalışmaya başlar.

4- Bulaşık makinesi ana kartı arızalı olabilir: bulaşık makinesi bütün çalışma metotlarını ana karttan alır. Bulaşık makinesi ana kartı arızalı ise musluk ışığı yanıp söner ve makine çalışmaz. Bulaşık makinesi musluk ışığı yanıyor ise elektronik kartında şüphelenmenizi tavsiye ediyoruz. Bu gibi durumlarda iyi bir bulaşık makinesi tamircisi ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Kendiniz ana kart tamirini yapamaz ve yaptıramazsınız.

5- Bulaşık makinesi musluğu kapalı olabilir: Bulaşık makinesi musluk işaretinin yanması sonucu bir çok kişi bunun çözüm yollarını bile araştırmadan direk olarak beyaz eşya servisi çağırmaktadır. Halbuki musluk ışığın yanması musluğun kapalı olmasından kaynaklanmaktadır. Sizin de bulaşık makinesi musluk göstergesi arızası veriyor ise mutlaka musluğun açık ya da kapalı olduğuna bakınız.

6- Sular kesilmiş olabilir: Bulaşık makinesini çalıştırdığınızda musluk ışığı yanıp sönüyor ise su almadığını daha evvelki başlıklarımızda anlatmıştık. Bulaşık makinesi su almıyor arızasının başlıca nedenlerinden biri de habersiz kesilen sulardan kaynaklanmaktadır. Bulaşık makinesi ve musluk ışığının yandığını gördüğünüzde suların kesilmiş olabilme ihtimalini gözardı etmemelisiniz.

7- Bulaşık makinesi pompası arızalı olabilir: Bulaşık makinesi çalışıyor ama musluk ışığı yanıyorsa bulaşık makinesinin içerisinde su olup olmadığına bakınız. Bulaşık makinesinin içerisinde su varsa makine yeni su almaz ve musluk ışığı yanar. İşte bu nedenle bulaşık makinesi musluk gösterge arızasını öğrenmeden önce bulaşık makinesi neden su boşaltma konusunu araştırarak çözüm yoluna bakmalısınız.

8- Bulaşık makinesi emniyet şamandıra arızası: Bulaşık makinesi köpüğü ya da bulaşık makinesi su şamandırası bulaşık makinesinin emniyetinden sorumlu parçadır. Bulaşık makinesinde herhangi bir arıza meydana geldiğinde emniyet şamandırası alarm konumuna geçerek bulaşık makinesini tamamen kapatır. Bu bulaşık makinesinin güvenlik önlemidir.

Sizin de bulaşık makinesi çalışmıyor, kendi kendine ses çıkarıyor ve bulaşık makinesi musluk gösterge ışığı yanıyor ve su almıyor ise emniyet şamandırasından şüphelenebilirsiniz.

Musluk Işığı Yaşanan Bazı Bulaşık Makinesi Markaları

Arçelik bulaşık makinesi musluk işareti yanıyor: Arçelik Marka çamaşır makinesinde musluk ışığı yanıyorsa bulaşık makinesi vent ile, bulaşık makinesi Samandıra arızası, bulaşık makinesi ana kart arızası ya da evinizdeki suyun kesilme ihtimali de oldukça yüksektir.

Beko bulaşık makinesi musluk işareti: Beko bulaşık makinesinde musluk işaretinin yandığını fark ettiğinizde çözüm yollarına bakabilirsiniz. Beko bulaşık makinası ışık arızaları genellikle su kesilmesi, suyun basıncının düşük olması, Ventil arızası ve emniyet köpüğü arızasını göstermektedir.

Bosch bulaşık makinesi çeşme ışığı yanıyor: Bosch marka bulaşık makinesinde musluk ışığının yandığını fark ettiğiniz zaman öncelikle hiçbir şey yapmadan önce musluklarınızdan yeterli bir şekilde suyun akıp akmadığını kontrol ediniz. Tazyikli su gelmediği takdirde boş marka bulaşık makinesi musluk ışığı yanar. Ayrıca hortum bükülmesi, su seviye sensörü ve ana kart arızasından da şüphelenilmektedir.

Profilo bulaşık makinesi musluk göstergesi yanıyor: Profilo bulaşık makinesi musluk ışığının yanması sonucu makine arızaya geçer. Profilo markası bulaşık makinesin de Çok iyi bir ürün olmasından dolayı kolay kolay arıza yapmaz. Profilo bulaşık makinesi musluk göstergesi yanıyor ise hortumun sağlam olduğundan, çeşmenin açık olduğundan, suların aktığından, ve hortumun sağlam olduğundan emin olunuz. Ayrıca Profilo bulaşık makinesi de bazı kronik Anakan arızaları verebilmektedir. Bunun içinde bulaşık makinesi tamircisini aramanız daha mantıklı olur.

Siemens bulaşık makinesi musluk işareti yanıyor: Siemens, Profilo ve boş marka bulaşık makinesinin çalışma türleri ve çalışma mantıkları tamamen aynıdır. Üçü de neredeyse aynı aynı kalitede üretildiğinden dolayı arıza sebepleri de genellikle aynıdır. Siemens bulaşık makinesi musluk işareti yanıyor olması su seviye sensörü arızası, şamandıra arızası, Bülent’in arızası ve ana kart arızasından kaynaklanan bilmektedir. Çözümü için lütfen beyaz eşya servisini arayınız.

Vestel bulaşık makinesi musluk işareti yanıyor: Vestel bulaşık makinesinde musluk işaretinin yandığını fark ettiğinizde diğer markalarda olduğu gibi bunda da ilk önce lütfen suların akıp akmadığını kontrol ediniz. Bulaşık makinesinde musluk ışığının yanıyor olması bulaşık makinesinin su almadığını göstermektedir.

Eğer vestel bulaşık makinesi musluk göstergesi yanıyor ve makine arızaya geçiyor ise musluklarını açık olup olmadığını kontrol ediniz, Çeşmeler kapalıysa açınız açıksa kapatıp yeniden açınız. Bulaşık makinesini ileri çekip yeniden yerine oturdunuz. Çözüm bulamamanız halinde bulaşık makinesi tamircisini çağrılan vestel bulaşık makinesi ışık göstergesi mi arızasını kontrol ettirebilirsiniz.

Regal bulaşık makinesi ışığı yanıyor: Regal bulaşık makinesi ışığı yanıyor ve çözüm yollarını arıyorsanız bulaşık makinesi tamircisi çağırmadan önce arızanın sebebini buradan bakıp anlayabilirsiniz. Regal bulaşık makinesi musluk ışığı yanıyor olması su almadığının işaretidir. Bu sorun bazen evinizdeki suların kesik olmasından da kaynaklanmaktadır. Ayrıca Vegan vestel ürünü olmasından dolayı vestel bulaşık makinesi sorunlarının çözümümü regal bulaşık makinesi içinde kullanabilirsiniz. Çözüm bulamamanız halinde lütfen tamirci arayınız.

Altus bulaşık makinası ışığı yanıyor: Bulaşık makinası beşiği olan markalar genellikle ekranlı olur. Altus bulaşık makinesi ben sadece Son zamanlarda üretmiş olduğu bulaşık makinesine ekran koymaktadır. Eski ürünlerde bulaşık makinesini arıza vermesine imkan yok. Son almış olduğunuz bulaşık makinesinin musluk göstergesi yanıyor ve altus bulaşık makinesi musluk göstergesi yandıı için arızaya geçiyor ise suların aktığından emin olun .mediğini kontrol edin. Temiz su hortumu filtresini temizleyin ve ayrıca altus bulaşık makinesi ekran kartı ile ana kartını kontrol ettirin.

Samsung bulaşık makinesi musluk ışığı yanıyor: Samsung marka bulaşık makinesinde musluk ışığının yanıyor olması arıza olabilme ihtimali oldukça yüksektir. Samsung bulaşık makinesi son yıllarda çok popüler ve çok fazla satılan bulaşık makinesi markasından biridir. Bu ürünlerin tamirleri genellikle çok kolay yapılsa da bulaşık makinesi sorunları biraz masraflı olabilir. Samsung bulaşık makinesi musluk ışığı yanıyor olması küçük bir arızanın belirtisi olsa da beyaz eşya tamircisinin görmesinde yarar var.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA | 0212 535 10 80