Blog

Çamaşır Makinesi Düğme Tamiri ve Tuş Değişim Fiyatları

Çamaşır makinesi düğmesine bastığınız da makinenin çalışması gerekir. Tuşa basmasına rağmen makine çalışmıyor ise düğme arızası ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Peki çamaşır makinesi düğme tamiri veya değişimi yapılır mı? Ya da çamaşır makinesi tuşu basmıyor ise düğme değişim fiyatları ile tamir fiyatlarını biliyor musunuz?

Çamaşır makinesinin çalışmasının sağlayan en önemli parçalardan biri de hiç şüphesiz çamaşır makinesi düğmesidir. Tuşun basmaması veya kırılması ile çamaşır makinesi çalışmaz hale gelir. Çamaşır makinesi düğmesi arızası ile karşılaşmanız halinde düğme tamirini yaptırmak veya yenisi ile değiştirmeniz gerekmektedir. çamaşır makinesi düğme tamir fiyatları ile değişim fiyatlarını biliyor musunuz?

Bu makale de hangi bilgiler var? Bu içerikte; Bozulan çamaşır makinesi düğmesini tamir etmek, değişim ücreti ve düğmenin neler çalışmadığı ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Çamaşır Makinesi Düğmesi Neden Çalışmaz?

Çamaşır makinesi düğmesi sık kullanım ile belirli bir zaman sonra bozulabilir. Düğmenin iç tarafından bulunan ışık tutucu parçanın aşınması, kırılması, yerinden çıkması ve kayması sonucu düğme çalışmayabilir. Tuşların çalışmaması her zaman düğme arızası ya da düğmenin kırılmış olması anlamına gelmemektedir. Bazen düğmenin altında kalan elektronik kartın üzerindeki siviçin arızalanması ile de arızalar gerçekleşebilir. Yani kısacası;

Çamaşır makinesi düğme bozulduğunda bu her zaman tuşun basmaması veya düğmenin kırıldığı anlamına gelmemektedir. Ana kartın arızalanması sonucu da çamaşır makinesi düğme tamiri ve düğme fiyatları aklınıza gelmelidir.

Çamaşır Makinesi Düğmesi Basmıyor

Çamaşır makinesi düğmesi basmıyor ise bu her zaman düğmenin bozuk veya kırılmış olması anlamına gelmemektedir. Düğmenin iç tarafından bulunan kartın bozulması ile de düğme basmaz ve çalışmaz. çamaşır makinesi düğmesine basmanıza rağmen düğme basmıyor ise olabilecek arıza nedenleri aşağıdaki gibidir.

Çamaşır makinesi düğmesi basmıyor ise;

Çamaşır makinesi düğmesi kırılmış, yerinden çıkmış, çok basmaktan küçülüp deforme olmuş, çamaşır makinesinde farklı bir arızanın olması veya anakart arızasından kaynaklanmaktadır.

Çamaşır Makinesi Düğmesi Tamir Edilir mi?

Camasir Makinesi Dugme Degisimi 1

çamaşır makinesi düğmesi basmadığında, kırıldığında ya da her hangi bir sebeple tuş takımının arızalanması sonucu bazı düğme çeşitleri tamir edilebilir. Çamaşır makinesi düğme tamirinin yapılabilmesi için panonun iç tarafından kalan komple tuş takımını değiştirmeniz gerekmektedir. Bazeı çamaşır makinesi modellerinde bu mümkün olmadığı için pano değişiminin yapılması gerekmektedir. Çamaşır makinesi düğmesi tamiri edilebilen makinelerden örnek vermek gerekirse;

  • Arçelik Çamaşır makinesi başlat tuşu çalışmıyor arızası ile karşılaştığımız da tek bir düğme tamirini yapabiliyoruz.
  • Vestel çamaşır makinesi düğmesi tamiri yapılamıyor. Pano değişimi yapılması gerekiyor.
  • Bosch çamaşır makinesi tulu basmadığında tamir edilebilir.
  • Profilo çamaşır makinesi düğmesi basmadığında bazı modelleri ve dokunmatik panelleri tamir edilebilir.
  • Dokunmatik ekranlı çamaşır makinesi düğmesi basmıyor ise, dokunmatik arızası tamir edilebilir.

Çamaşır Makinesi Tuş (Düğme) Değişim Ve Tamir Fiyatları

Çamaşır makinesi düğme tamiri birçok farklı seçenekler ile yapılır. Her markanın düğme tamiri farklı olduğu gibi tuş takımı tamiri ile fiyatları da farklılık göstermektedir. Çamaşır makinesi düğme tamiri ve değişim fiyatları sadece örnek fiyat tablosunu oluşturmak için hazırlanmıştır. Lütfen fiyat sorarak randevu oluşturunuz.

Çamaşır makinesi düğme, Tuş, tuş takımı tamiri ve değişim fiyatları aşağıdaki gibidir.

Başlat tuşu tamir fiyatı450 TL – 700 TL
Birden fazla düğmenin tamir fiyatı450 TL – 900
Komple tuş takımı tamir ücreti500 TL – 1000
Işık tutucu değişim ücreti750 TL – 1400 TL

İletişime Geç / Bilgi Al

Her marka çamaşır makinesinin düğme yapısı birbirinden farklıdır. Bazı çamaşır makinesi düğme değişimi öncesi tamirini yapmamız mümkün. Bazıları ise hiç bir şekilde tamir edemiyoruz. Bu da her markanın ve her çamaşır makinesi modelinin tamire elverişli olmadığını göstermektedir.

çamaşır makinesi düğmesi çalışmıyor ve basmıyor ise 0212 535 10 80 numarasından randevu, bilgi ve tamir fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA | 0212 535 10 80