Blog

Vestel / Regal çamaşır makinesi E01 hatası

Vestel veya Regal çamaşır makinesi kullanıyorsanız mutlaka bir kez dahi bile olsa çamaşır makinesinde E01 hatasını görmüşsünüzdür. Bu hatalar Vestel çamaşır makinesi veya Vestel’in yan ürünü olan Regal çamaşır makinelerinde görünür. Bu hatayı aldığınız da çamaşır makinesi çalışmaz. Yıkamaya geçmez veya yıkama esnasında bu hatayı verdiyse çamaşır makinesi durur.

Vestel çamaşır makinesi E 01 hatası ile karşı karşıya kaldığınız da çamaşır makinesi kapağı muhtemelen açılmayacaktır. Bu durumda kapağı zorla açmaya çalışmamalısınız. Vestel veya Regal çamaşır makinesi E01 arızasının nelerden kaynaklandığını, ne anlama geldiğinizi ve ortalama kaç para yapıldığını merak ediyorsanız makaleyi okumaya devam ediniz.

Vestel Regal E01 arıza kodu ne anlama geliyor?

Bildiğiniz üzere Vestel çamaşır makinesi ile Regal çamaşır makinesi aynı firmanın ürünleridir. Dolayısıyla aynı ürünleri kullanıp neredeyse aynı ücretler ile satılır. Regal Vestel çamaşır makinesi E01 arıza kodu birden fazla arızadan kaynaklanmaktadır. Muhtemelen arızalar;

  • Çamaşır makinesi kapak kilidi arızalı olabilir. Bu durumda E01 hatası verir.
  • Çamaşır makinesi kapağı arızalıdır. E01 arıza kodu verir.
  • Anakart arızalıdır ve kilidi açmak için komut göndermiyor.
  • Kapak kilidi kablosu kopuk veya yerinden çıkmıştır.
  • Vestel çamaşır makinesi kapağı sıvı teması olmuştur.

Vestel Regal E01 hatası nasıl çözülür?

Vestel E01 hatası ve buna sebep olabilecek arıza nedenlerini “Vestel Regal E01 arıza kodu ne anlama geliyor” başlığı altında anlattık. Buradan yola çıkarak arızalı olan parçayı bulmanız gerekmektedir. Çamaşır makinesi E01 hata kodunun çözümü için kullanıcının evde yapabileceği bir arıza türü değildir. Bundan dolayı özel beyaz eşya servisi veya garantisi devam eden çamaşır makineleri için de Vestel yetkili servisi aramalısınız.

E01 arızası kaç paraya tamir edilir?

Öncelikle Vestel veya Regal çamaşır makinesi e01 arıza kodu için teknik servis çağırdığınız da sizlerden arıza tespit ücreti alırlar. Yani size fiyat verildiğinde yaptırmak istemediğiniz zaman arıza tespit bedeli adı altında sizden servis ücreti alınır. Yetkili veya özel beyaz eşya servislerini çağırdığınız da sizden alınacak ortalama ücretler aşağıda belirtilmiştir.

  • Çamaşır makinesi kilit değiştirme ücreti ortalama 140 TL ile 340 TL arasıdır.
  • E 01 hatasının neden olduğu anakart arızası tamiri için 300 TL ile 600 TL arasıdır.
  • Kapağın içindeki mandalın kırık olması durumunda 150 TL ile 190 TL ücret alınır.
  • Kapak mandal plastiğinin kırık olması durumunda çamaşır makinesi kapağı tamamen değiştirilir. Ortalama 500 TL ile 750 TL fiyatı vardır.

Bu fiyatlar yetkili veya özel servisler tarafından alınan ve tamamen ortalama verilen ücretleridir. Firmamız ile hiç bir ilişkisi yoktur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA | 0212 535 10 80