Bulaşık Makinesi Servisi, Tamiri

Bulaşık makinesi su alıyor yıkamadan boşaltıyor

Bulaşık makinesi su alıyor yıkamadan boşaltıyor arızası sadece bazı bulaşık makine markalarında görülür. Bu arıza bazen bulaşık makinesi su alıp yıkamaya başladıktan bir kaç dakika sonra suyu boşaltması ile karşımıza çıkar. Bazen de bulaşık makinesi su alıp yıkamaya geçmeden suyu boşaltır. Burada anlatılacak arıza ve çözümleri birçok makine modelinde aynı olsa da bazı bulaşık makinesi markalarında farklılık gösterebilir. Bu nedenle bulaşık makinesi su alıyor boşaltıyor olması her zaman aynı olmayabilir.

Bulaşık makinesi su aldıktan sonra suyu boşaltması önemli bulaşık makinesi arızalarından biridir. Suyu boşaltmasının nedenleri;

Bulaşık makinesi ana kart arızası, motor arızası, Su ventili arızası, Şamandra arızası, Rezistans arızası ve Razistans üzerinde bulunan ısı sensörünün arızasından kaynaklanmaktadır. Çözüm ve ve doğru arıza tespiti için önce burada ki arıza nedenlerine ve sonrasında bulaşık makinesi tamircisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Bulaşık makinesi su alıyor hemen boşaltıyor

Arızalı olmayan bulaşık makinesi su aldıktan sonra yıkamaya geçmesi gerekir. Bulaşık makinesi su alıyor hemen boşaltıyor ise motorun devreye girmesini engelleyen bir arızanın olduğunu da düşünülebilir. Bulaşık makinesi su alıyor yıkamadan boşaltıyor arızası aslında çok kapsamlı ve birçok parçanın arızalı olma ihtimali de yüksektir. Bundan dolayı bulaşık makinesi neden su alıp yıkamadan boşaltıyor arızasının çözümünü araştırırken çok fazla deneme yanılma yöntemi yapmanız gerektiğini ifade etmek isteriz.

Bulaşık makinesi neden su alıp yıkamadan boşaltır?

Bulaşık makinesinde ki bütün parçalar birbirine bağlantılı bir şekilde çalışır. Bu parçaların her hangi bir yerinde arıza meydana gelmesi ile bulaşık makinesi güvenlik açısından suyu hemen boşaltır. Suyun bulaşık makinesinin içinde kalması daha farklı arızalara sebep olabileceğinden dolayı bulaşık makinesi su alıp yıkamadan geri boşaltır. Bulaşık makinesi su alıyor yıkamadan boşaltıyor arızasına neden olabilecek bazı arızaları size açıklamak istiyoruz. Bulaşık makinesi su alıyor hemen boşaltıyor ise;

Bulaşık makinesi ana kart arızası: Bulaşık makinesi ana kartı arızalıysa makine su aldıktan sonra yıkamaya geçmeden geri boşaltır. Ana kart tamircisi ile görüşerek tamir yaptırmanız gerekir.

Bulaşık makinesi yıkama motoru arızası: Bulaşık makinesi su aldıktan sonra yıkamaya geçmesi gerekir. Yıkama motoru devreye girmediğinde bulaşık makinesi yıkamaya geçmediği için suyu geri boşaltır. Motor değişimi ya da motor arızasını tamir ettirmelisiniz.

Bulaşık makinesi rezistans arızası: Bulaşık makinesinde ki suyu ısıtmaya yarayan rezistansın her hangi bir arıza halinde makinenin aldığı suyun yıkamaya geçmeden hemen boşaltılmasına sebep olabilir. İşte bu nedenle Bulaşık makinesi su alıyor yıkamadan boşaltıyor ise rezistans arızasından da şüphelenmek gerekir.

Bulaşık makinesi ventil arızası: Bulaşık makinesine su girişini sağlayan parça ventildir. Bulaşık makinesi su alıyor yıkamaya geçmeden boşaltıyor olması makinenin su az aldığını işaret etmektedir. Bu durumda ventil değişimi yapmanız gerekir.

Bulaşık makinesi su sayaç kartı arızası: Bulaşık makinesi su sayaç kartı makinenin ne kadar su aldığını sayar. Bulaşık makinesi su alıyor yıkamadan boşaltıyor ise su sayaç kartının makineye giren suyu görememesinden kaynaklanabilir. Sayaç kartının yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

Bulaşık makinesi ısı sensörü arızası: Bulaşık makinesi su alıyor boşaltıyor arızasının bir diğer nedeni de ısı sensörünün arızalı olmasından kaynaklanmaktadır. Su aldıktan sonra yıkamaya girmesi gereken makinenin arızası ısı sensöründen kaynaklanıyor ise, beyaz eşya servisinden yardım almalısınız.

Servis Dükkanı

Servis Dükkanı, İpek ile Elit Teknik Servis Hizmetleri işletmelerinin kurucusu. İstanbul'da yaşayan ve beyaz eşya servisi işinde profesyonel destek sunan Teknik servis uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA | 0212 535 10 80