Blog

Çamaşır Makinesi Kazan Körüklü Ara Hortum Değişimi

Çamaşır makinesi kazanının en altında körüklü kazan hortumu bulunur. Bu hortum, kazan ile drayer pompası yani tahliye pompası arasında bulunur. Kazan içerisindeki su körüklü ara hortum yardımcı ile tahliye pompasına ulaştırılır. Hortumun delinmesi veya yıpranması sonucu değişim yapmanız gerekmektedir. Çamaşır makinesi körüklü ara hortum değişimi ve tamir ücretlerini anlatacağız.

Körüklü ara hortumu değiştirmek basit gibi görünse de, bu işlemi yaparken makinenin farklı bir yerine zarar verme ihtimaliniz her zaman vardır. Özellikle ara hortum değişimi sırasında elektronik kartın zarar görme ihtimali her zaman vardır. Bu yüzden iyi bir çamaşır makinesi servisi veya çevrenizde bulunan beyaz eşya servisi çalışanlarından yardım almanız daha doğru bir seçim olacaktır.

İstanbul Avrupa yakası için 0212 535 10 80 numarasından randevu alabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Kazan Hortum Değişimi Nasıl Yapılır?

Çamaşır makinesine koyduğunuz kıyafetlerin ceplerini kont etmediğiniz de kazana ve özellikle kazan ara hortumuna zarar vermektedir. Bu da bazen ara hortum değişimine kadar büyük hasarlar vermektedir. Eğer makinenin kazanında bir problem varsa hortum değişimini yapmanız gerekmektedir. Peki çamaşır makinesi kazan hortum değişimi nasıl yapılır biliyor musunuz?

Kazan ile tahliye pompası arasında ki körüklü ara hortumu değiştirmek için;

Eski Hortumun Sökülmesi: Çamaşır makinesi kazanına bağlı olan körüklü ara lastiğe makinenin en altından ulaşabilirsiniz. Bu nedenle makineyi arkaya doğru yatırın. en altta hasarlı olan ara hortumun kelepçelerini sökün ve delik olan ara boruyu yerinden çıkartın.

Uyumlu Yeni Körüklü Hortumun Takılması: Eski hortumdan çıkardığınız kelepçeleri yeni hortuma geçirin. kazan ara hortumu eski hortumun bağlı olduğu gibi yerine geri takın. Bir kelepçeyi kazan tarafına bir tane de pompaya giden kısmın kelepçelerini takıp iyice sıkın.

Su Sızıntı Kontrolü: Yukarıda ki işlemleri doğru yaptıysanız çamaşır makinesi kazan ara hortum değişimi sonrası su sızıntısı olmaması gerekmektedir. Makineyi düzeltin. Makineyi çalıştırtıp makinenin en altından her hangi bir yerden su sızıntısının olup olmadığına bakınız. Su sızıntısı varsa makineyi yeniden yere yatırıp hortumu çıkartın ve yeniden yerine oturun. Yapamadığınız taktirde Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa veya hangi ilçedeyseniz oradaki şubemiz ile iletişime geçerek çamaşır makinesi kazan körüklü ara hortum değişimi için teklifte bulunabilirsiniz.

Körüklü Ara Hortum Modelleri

Samsung çamaşır makinesi kazan ara hortumu
Samsung çamaşır makinesi kazan ara hortumu
LG çamaşır makinesi kazan ara hortumu
LG çamaşır makinesi kazan ara hortumu
Bosch Camasir Makinesi Kazan Koruk Hortumu
Bosch çamaşır makinesi kazan ara hortumu
Arçelik çamaşır makinesi kazan ara hortumu
Arçelik çamaşır makinesi kazan ara hortumu

Çamaşır Makinesi Körüklü Ara Hortum Değişim Ücretleri

Ara hortum değiştirme ücretleri hortumun modeli ve makine markasına göre değişmektedir. Yalnız ortalama körüklü ara hortum değişim ücreti: 550 TL ile 1.100 TL arasındadır.

Kazan çıkışında bulunan ara hortumlara çok fazla ihtiyaç duyulmadığından dolayı sıfır ürünü bulmakta zorlanabilirsiniz. Özellikle bazı markaların yedek parçalarına ulaşmak neredeyse imkansızdır. Körüklü ara hortum da bulunamayan ürünler arasındadır.

Servis Dükkanı

Servis Dükkanı, İpek ile Elit Teknik Servis Hizmetleri işletmelerinin kurucusu. İstanbul'da yaşayan ve beyaz eşya servisi işinde profesyonel destek sunan Teknik servis uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA | 0212 535 10 80