Çamaşır Makinesi Servisi, Tamiri

Çamaşır Makinesi Ntc Sensör Arızası ve Değişim Fiyatları

Çamaşır makinesi ntc sensör arızası öyle her zaman karşınıza çıkan bir arıza türü değildir. Değişim, tamir ücreti ve onarımının yapılması için mutlaka çamaşır makinesi servisi tarafından hizmet sağlanması gereken arıza türüdür. Ntc sensörünü kendiniz mi değiştirmek istiyorsunuz? O halde size Çamaşır makinesi ntc değişimi ve değişim fiyatları ile ilgili bilgiler verebiliriz.

Ntc sensör arızası genellikle makinenin hata vermesi veya suyu çok fazla ısıtması ile anlaşılır. Çamaşır makinesi ntc sensör değişimi öncesinde mutlaka arıza tespitini yaptırmanız gerekmektedir.

Çamaşır Makinesi Ntc Sensörü Nedir, Ne İşe Yarar?

Çamaşır makinesi ntc sensörü, makinenin içerisindeki suyun sıcaklığını ölçen sensöre verilen isimdir. Peki Ntc sensörü ne işe yarar?

Çamaşır makinesi ntc sensörü, çamaşır makinesini ayarlamış olduğunuz su sıcaklık derecesini ayarlar. Yani siz 30 derece sıcaklıkta çamaşırları yıkamak istediğiniz de, rezistans çalışır ve suyu 30 derecelik sıcaklığa getirir. Suyun sıcaklığı 30 dereceyi gördüğünde ntc sensörü sıcaklığı durdurur ve makinenin elektronik kartına suyu artık ısıtmamasını ve yeterli sıcaklığa geldiğini bildirir. Çamaşır makinesi ntc sensörü arızası yaşandığında burada verilen bilgilerin tam aksi yaşanır.

Çamaşır Makinesi Ntc Sensör Arızası Nasıl Anlaşılır?

Çamaşır makinesinde ntc sensörü arızasını tespit etmek ve bozuk olup olmadığını anlamak oldukça basittir. Eğer çamaşır makinesini çalıştırdığınız da suyu istediğiniz sıcaklığa getiriyor ve makine her hangi bir hata kodu vermiyorsa çamaşır makinesi ntc sensörü arızası yoktur ve ntc sağlam demektir. Örnek;

Çamaşır makinesi suyu hafif ısıtıyorsa, kaynatmıyorsa ve soğuk bırakmıyorsa ntc sensörü sağlamdır.

Çamaşır makinesi çalışırken her hangi bir arıza ve hata kodu ve hata kodu vermiyor ise, yine aynı şekilde ntc sağlam demektir.

Çamaşır Makinesi Ntc Değişimi Nasıl Yapılır?

Çamaşır makinesi ntc değişimi öncesi gerçekten de makine de her hangi bir arızanın olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Eğer ntc bozuk ise ve ntc değişimini yapmak istiyorsanız uzmanından bilgi ve randevu almanızı istiyoruz. Çamaşır makinesi ntc sensör değişimi ve tamiri nasıl yapılır hemen anlatalım. Öncelikle;

Çamaşır makinesi rezistansının nerede olduğunu bulmaya çalışın. Bunun için çamaşır makinesi rezistans değişimi makalesine göz atınız.

  • Ntc rezistanın ortasında ya da yanında bulunur.
  • Rezistansın vidasını hafif gevşetin.
  • Ntc sensörünü çıkartın.
  • Yeni ntcyi makineye takın.
  • kabloları yeniden bağlayın.
  • Rezistans vidasını yeniden iyice sıkın.

NOT: Bu bilgiler çamaşır makinesi tamirini yapan ve bu konuda eğitim alan ustalar için anlatılmıştır.

Ntc Sensör Arızası Ve Sık Sorulan Sorular

Ntc Sensörü Tamir Edilir mi?

Çamaşır makinesi ntc arızası bir kaç türden oluşmaktadır. Eğer ntc soketine bir zarar geldiyse ntc sensörü tamir edilmez. Eğer ntcye bağlanan elektrik kablolarında kopukluk varsa bağlayabilirsiniz. Yalnız sokette yanma varsa mutlaka çamaşır makinesi ntc değişinin yapılması gerekmektedir. Ayrıca, Çamaşır makinesi ntc değişimi öncesi mutlaka iyi bir beyaz eşya tamircisi ile görüşme sağlamalısınız.

Ntc Sensör Fiyatı Ne Kadar?

Çamaşır makinesi ntc değişim fiyatı makineye göre değişmektedir. Ntcnin makinenin ön tarafında veya arka tarafında olması ile yapılacak işçiliğe göre tamamen değişmektedir.
Örnek çamaşır makinesi ntc değişim ücreti: 450 TL 1100 TL arasıdır

Servis Dükkanı

Servis Dükkanı, İpek ile Elit Teknik Servis Hizmetleri işletmelerinin kurucusu. İstanbul'da yaşayan ve beyaz eşya servisi işinde profesyonel destek sunan Teknik servis uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA | 0212 535 10 80