Buzdolabı Servisi, Tamiri

Buzdolabı Isınıyor, Buzdolabının Aşırı Isınma Nedenleri

Buzdolabı ısınıyor mu? Normal şartlarda Soğutma amacı ile alınan buzdolabının ısınması normal mi? Buzdolabının en çok yanları mı ısınıyor? dilerseniz buzdolabının aşırı ısınma nedenlerini hep birlikte bakalım.

Buzdolabının her ne kadar soğutma amacıyla kullanıyor olsak da çalışma mantığı biraz farklıdır. Yani çalışma mantığını incelediğimizde her ne kadar oynayan taşlar rayına oturmuş olsa da buzdolabının ısınıyor olması yani buzdolabının aşırı sınıyor olması bize biraz tuhaf gelebilir. Özellikle yeni bir buzdolabı aldıysanız ve buzdolabını sığındığını gördüyseniz biraz tedirgin olabilirsiniz. Şimdi gelin buzdolabı tamircisi çağırmadan önce buzdolabı neden ısınır ve buzdolabının aşırı ısınma nedenlerini hep birlikte göz atalım.

Buzdolabının Yanları Aşırı Isınıyor

Buzdolabının yanları ısınıyor ise bu bir arıza belirtisi değildir. Buzdolabının çalışma mantığı zaten sıcak gaz ile yapılır. Yani buzdolabının içerisinde gaz geçtiği yerler sıcaktır. Bundan dolayı buzdolabı ısınıyor ise bu bir arıza belirtisi değildir. Dilerseniz güvenilir beyaz eşya servisi ve çevrenizde tanıdık beyaz eşya tamircisi varsa onları da arayıp randevu alabilirsiniz. Ayrıca:

Buzdolabı yanları aşırı sınıyor olması içerisinde borularının geçmesinden kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla buzdolabının ısınması bir arıza belirtisi değildir. Buzdolabı ısınıyor ve hatta yanları aşırı ısınıyor ise, buzdolabının arızalı olduğu anlamına gelmez.

Buzdolabın Kapak Kenarları Isınıyor

buzdolabı aşırı ısınıyor
buzdolabı aşırı ısınıyor

Buzdolabı kapak kenarları ısınıyor ise ısınan bölgenin içerisinde gaz kılcal boruların geçmesinden kaynaklanmaktadır. Buzdolabı sınıyor rahatla kapak kenarları ise bunu bir arıza belirtisinin olmadığını ifade edebiliyoruz. Ayrıca buzdolabı kapak kenarları aşırı ısınıyor olması buzdolabının Soğutmasına engel değildir.

Dilerseniz buzdolabının buzluk kısmındaki soğukluğu ve sebzeli kısmındaki soğukluğu test ederek kendinizde buzdolabı sorununun herhangi bir arızaya neden olmadığını kendinizde göreceksiniz.

Buzdolabın Isınması Normal mi?

Buzdolabının çalışma mantığından sıcak gaz ile Soğutma vardır. Dolayısıyla buzdolabı motorunun buzdolabı kılcal gaz Bolu borularına sıcak gaz yollaması ile buzdolabının soğutma işlemi uygulanır. Buzdolabının yanları ısınıyor, kapak kenarları sınıyor, bazı yerleri az ısınıyor ise bu herhangi bir arıza belirtisi değildir. Buzdolabının ısınması normaldir. Buzdolabı sınıyor ve aynı zamanda soğutmuyor ise işte bunun için buzdolabı servisini aramanız gerekiyor.

Buzdolabının Kenarları Neden Isınır?

Buzdolabı kenarlarında gaz kılcal boruların geçmesi ile sıcaklık meydana gelir. Buzdolabının kenarları aşırı ısınıyor ise içerisinde gaz borularının geçmesinden kaynaklanmaktadır. Eğer buzdolabı soğutmayı kesmediyse, buzluk ve sebzelik kısmında herhangi bir arıza yok ise buzdolabının olmasına dert etmeyiniz.

Ancak baz durumlarda buzdolabı olması motorun hararet yaptığına da işarettir. Buzdolabı motoru kapalı ortamda çalışması sonucu hararet yapabilir. Buda dolayısıyla buzdolabının uzun basma neden olur. Buzdolabı motoru arızalıysa da buzdolabı kenarları, yanları ve kapak kenarlarısınız. Bu durumda buzdolabı motor değişimi yaptırmanız gerekir.

Servis Dükkanı

Servis Dükkanı, İpek ile Elit Teknik Servis Hizmetleri işletmelerinin kurucusu. İstanbul'da yaşayan ve beyaz eşya servisi işinde profesyonel destek sunan Teknik servis uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA | 0212 535 10 80