Buzdolabı Servisi, Tamiri

Buzdolabı Motoru Çalışıp Duruyor

Buzdolabın da meydana gelen en önemli arzulardan biri de çalışıp hemen durmasıdır. Buzdolabı motoru çalışıp duruyor ,tık diye ses geliyor, üç saniye çalışıp duruyor ya da buzdolabı motoru çalıştıktan sonra hemen duruyor ise çok önemli bir arıza ile karşı karşıyasınız demektir.

Bu arızanın tamir edilebilmesi için profesyonel olarak çalışan buzdolabı tamircisi ile görüşmeniz ve buzdolabı arızasından emin olduktan sonra tamir ettirmenizi tavsiye ediyoruz.

Şimdi gelelim buzdolabı motoru çalıştıktan sonra neden hemen durur ya da motor neden devreye girmez hep birlikte inceleyelim.

Buzdolabı Çalışıp Tık Diye Duruyor

Öncelikle buzdolabı çalıştığı zaman hemen durmaması ve en az 15 – 20 dakika çalışması gerekmektedir. Buzdolabı çalışıp tık diye duruyor ise bu sorun motor arızasının işaretidir. Buzdolabı çalıştıktan hemen birkaç saniye sonra tık diye ses gelmesi ve motorun yeniden durması sonucu motor arızasını ya da motor sıkışmasını göstermektedir. Buzdolabı motoru çalışıp duruyor olması ve tık diye ses gelip durması şu arızaları göstermektedir. Buzdolabı motoru çalışmıyor diye duruyor ise;

  • Buzdolabı motoru arızalı olabilir
  • Buzdolabı motoru sıkışmış olabilir
  • Buzdolabı Termik arızalı olabilir
  • Buzdolabı filtresi yani drayer tıkanmış olabilir.
  • Buzdolabı motor değişimi ve buzdolabı gaz dolumu için buradaki makalelerimizden yararlanabilirsiniz.

Buzdolabı Motoru 3 Saniye Çalışıp Duruyor

Buzdolabı motoru çalışıp duruyor ise çalışma ve durma arasındaki süreyi bilmeniz gerekmektedir. Buzdolabı motoru 3 saniye çalışıp duruyor ise bunun başlıca nedenlerinden bir tanesi motorun bozuk olduğunu göstermektedir. Yalnız motorun bozuk olduğunu anlamak için de çok iyi bir arıza tespitinin yapılması gerekmektedir.

Bazı zamanlarda motorun kalkış yapmaması buzdolabının farklı arızalı parçalarından da kaynaklana bilmektedir. Buzdolabı motoru üç saniye çalışıp duruyor ise bir özellikle buzdolabı motoru çalışıp duruyor ise başlıca nedenlerinden bir tanesi motor arızası ve motorla ilgili sebeplerdir.

Buzdolabı Motoru Çalışıp Hemen Duruyor

Buzdolabı motoru çalıştığı zaman dikkat eden bir kişi buzdolabı motorun sesini duyar. Buzdolabı motoru çalışıp hemen duruyor ise yani motor çalışıp duruyorsa bunun bir çok nedeni vardır. Öncelikle dikkat etmeniz ve bakmanız gereken parçanın motor olduğunu da belirtmek istiyorum. Buzdolabı motoru çalışıp duruyor ve özellikle hemen çalışıp duruyor ise Termik arızası, role arızası, motorun sıkışması, motorun kalkış yapmaması, kondansatör arızası, ya da filtre arızasını göstermek.

Buzdolabı motoru çalışıp duruyor arızasını çözebilmek için mutlaka önemli bir beyaz eşya tamircisi ile çalışmalısınız. Buzdolabı arıza tespitinin yapılabilmesi yanlışlıkla sağlam olan parçaların değiştirilmesine de engel olacaktır. Bundan dolayı fazla para vermemek ve buzdolabı arızasını bulmak için buzdolabı motoru çalışıp duruyor arızasıyla karşı karşıya kaldığınızda iyi bir buzdolabı tamircisi ile çalışmalısınız.

Kendiniz buzdolabı motor arızasını tespit etmek ya da hiç usta getirmeden buzdolabı tamirini yaptırmak isterseniz daha fazla Ücret ödeme ihtimaliniz oldukça yüksektir. Bundan dolayı buzdolabı motoru çalışıp duruyor, buzdolabı motoru çalışıyor üç saniye sonra duruyor ya da buzdolabı motoru çalışıp hemen duruyor ise başakşehir beyaz eşya servisi, Sarıyer beyaz eşya servisi, Bakırköy beyaz eşya servisi ya da Esenler beyaz eşya servisi dükkanlarımızı arayıp bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Servis Dükkanı

Servis Dükkanı, İpek ile Elit Teknik Servis Hizmetleri işletmelerinin kurucusu. İstanbul'da yaşayan ve beyaz eşya servisi işinde profesyonel destek sunan Teknik servis uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA | 0212 535 10 80