Çamaşır Makinesi Servisi, TamiriBlog

Çamaşır Makinesi Deterjan Çekmecesinden Su Kaçırıyor

Çamaşır makinesi deterjan gözünden su akıtıyor, ayrıca Çamaşır makinesi su aldığında deterjan çekmecesinden su ve köpük akıyor ise bu önemli sorunu gidermeden makineyi çalıştırmamalısınız. Çamaşır makinesi deterjan çekmecesinden su kaçırıyor, köpük çıkıyor, su taşıyor ve hatta çamaşır makinesi deterjan bölmesinden köpük çıkıyor ise bunun üzerine size çözüm olabilecek bir kaç önerimiz olacak.

Çamaşır makinesinde çok fazla elektrik ile çalışan aksamlar bulunur. Ayrıca çamaşır makinesi deterjan çekmecesinin hemen yanında makinenin elektronik kartı bulunur. Deterjan çekmecesinden su ya da köpük çıkması üzerine makinenin anakartı arızalanabilir. Bu nedenle çamaşır makinesi deterjan çekmecesinden su akıtıyor ise çok dikkat olmalısınız.

Çamaşır makinesi deterjan gözünden su akıtıyor ve suyun nerede aktığını bulamıyorsanız mutlaka size en yakın beyaz eşya servisi ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Çamaşır makinesi deterjan bölmesinden köpük çıkıyor

Çamaşır makinesini kullanırken içerisine yeterli miktar da deterjan ve yumuşatıcı koymanız gerekir. Eğer deterjanı çok fazla koyarsanız çamaşır makinesi deterjan bölmesinden köpük çıkabilir. Hatta çamaşır makinesini su girişini bile tıkayıp makinenin çekmecesinden su ve köpük taşmasına bile neden olabilir.

 1. Çamaşır makinesi deterjan çekmecesinden köpük çıkıyorsa mutlaka çamaşır makinesini kapatmalısınız. yoksa bir müddet sonra çamaşır makinesinden yanık kokusu gelebilir. Bu da farklı arızanın belirtisidir. Peki çamaşır makinesinden neden köpük çıkar? Bunun başlıca nedenleri;
 2. Çamaşır makinesine çok fazla deterjan koyarsanız çamaşır makinesi deterjan bölmesinden köpük çıkar.
 3. Kalitesiz detarjan kullanıyor olabilirsiniz.
 4. Makineye gelen su tazyiği çok yüksek olabilir.
 5. Çamaşır makinesini direk sıcak su girişine bağladıysanız, su alırken direk köpürebilir.
 6. çamaşır makinesi rezistans arızası varsa yani suyu çok fazla ısıtıyorsa köpük çıkabilir.
 7. Çamaşır makinesinde tül, perde ve tamamen naylon olan ürünleri yıkadığınız da çok fazla deterjan koyarsanız deterjan çekmecesinden köpük çıkabilir.
 8. Çamaşır makinesine çok fazla deterjan koymayı alışkanlık haline getirdiyseniz ve makinenin giriş deliklerini tıkadıysanız, çamaşır makinesi su alırken ya da yıkama yaparken deterjan çekmecesinden köpük çıkabilir.

Çamaşır makinesi deterjan çekmecesinden neden köpük geldiğini bulamadıysanız çamaşır makinesi servisi, Bayrampaşa beyaz eşya servisi, ya da Çağlayan beyaz eşya servisi şubelerimizi arayıp randevu alabilirsiniz.

Çamaşır makinesi deterjan bölmesinden neden su kaçırır?

Çamaşır makinesi su alırken deterjan kapağından su kaçırabilir. Bunun da nedeni, daha önceden kullanmış olduğunuz deterjanların kalitesizliği, çok fazla deterjan kullanımı, deterjanların çekmece de sertleşmiş olması ve daha birçok etken olabilir. Burada anlatılan olumsuz sonuçlardan bir tanesi bile meydana gelirse çamaşır makinesi deterjan kapağından su kaçırır. Şimdi gelin çamaşır makinesi deterjan çekmecesinden su akıtıyor olmasının nedenlerine hep birlikte göz atalım. Çamaşır makinesi deterjan bölmesinden su kaçırıyor ise;

 • Çamaşır makinesine çok fazla deterjan koymuş olabilirsiniz.
 • Çamaşır makinesi deterjan çekmecesinde sertleşmiş deterjan olabilir.
 • Çamaşır makinesi deterjan çekmecesi yerine oturmamış yanlış takılmış olabilir.
 • çamaşır makinesi deterjan bölmesi kırık ya da çatlak olabilir.
 • Çamaşır makinesi deterjan çekmecesi kullanılan makinenin parçası olmayabilir.
 • Kullanılan yüksek deterjan miktarı kazan giriş deliklerini tıkamış olabilir.
 • Erimeyen ve sertleşen deterjan su giriş delik ve girişleri kapatmış olabilir.
 • Çamaşır makinesi suyu çok sert ve fazla alıyor olabilir.

Çamaşır makinesi deterjan çekmecesinden su geliyorsa mutlaka sorunun ne olduğunu bulmak için beyaz eşya tamircisi ile görüşmek ya da kendiniz suyun neden geldiğini bulmanız gerekir. Her çalıştırdığınız da çamaşır makinesinden deterjan çekmecesinden su akıtıyor, köpük çıkıyor ve hatta su taşmalarına sebep oluyorsa, makineyi tamir ettirmeden çalıştırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Servis Dükkanı

Servis Dükkanı, İpek ile Elit Teknik Servis Hizmetleri işletmelerinin kurucusu. İstanbul'da yaşayan ve beyaz eşya servisi işinde profesyonel destek sunan Teknik servis uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA | 0212 535 10 80