Çamaşır Makinesi Servisi, Tamiri

Çamaşır Makinesi Kapağından Su Gelmesi

Çamaşır makinesini çalıştırdığınız da kapı aralığından hafif su geldiğini görmüş olabilirsiniz. Pekiyi daha önce kapı lastiği ya da kapı aralığından su akıtmayan çamaşır makinesi neden şimdi kapı lastiğinden su akıtıyor biliyor musunuz? Çamaşır makinesi kapağından su gelmesi genel de müşterinin sebebini bir türlü bulamadığı sorunlar arasında yer alır.

Çamaşır makinesini çalıştırdığınız da makinenin altında ya da kapağından su geldiğini gördüğünüz de makineyi çalıştırmamanızı öneririz. Bu su sızıntısı her ne kadar zararsız gibi görünse de, çamaşır makinenizin birkaç yıkama da paslanıp çürümesine neden olur. Sizden ricamız ilk önce çamaşır makinesi servisi ve siz en yakın çamaşır makinesi tamircisine ulaşıp sorunu anlatmanızdır. Şimdi gelin çamaşır makinesi kapağından neden su gelir hep birlikte göz atalım.

Çamaşır Makinesi Lastiğinden Su Akıtıyor

Çamaşır makinesini çalıştırdığınız da kapının altından su geldiğini görürseniz mutlaka sorunun baş kaynaklarından biri çamaşır makinesi lastiğidir. Çamaşır makinesi kapağından su akıyor ise; kapı lastiğinin yırtık olması, lastiğin kopmuş olması, lastiğin delinmesi ya da yerinden çıkmış olması da kapağından altından su akmasına sebebiyet verir.

TAVSİYE İÇERİK: Çamaşır makinesinden neden su gelir? Tıkla Ve Öğren

Kapı lastiği, ya da teknik servislerin kullandığı terimlerden yola çıkarsak, çamaşır makinesi körük lastiği ya da körüğün yırtık olması su akıtmasına neden olur. Normal şartlar da çamaşır makinesi lastiğinden su akmaz. Şayet lastikten su akıyorsa mutlaka lastikte yırtık ve delik olup olmadığında dikkatlice bakılması gerekir.

Çamaşır Makinesi Kapağından Su Akıtıyor

Çamaşır makinesi kapağı normal bir şekilde kapatıldığında asla su akıtmaması gerekir. Eğer kapının kapandığından eminseniz ve çamaşır makinesini çalıştırdığınız da kapağından altından su akıtıyorsa sorunun kapı esnemesi ve kapı lastiğinden kaynaklanabileceğini unutmamalısınız.

Suyun kaynağını öğrenmek için kapıyı açın ve körük lastiğini elinizle kontrol edin. Lastikte her hangi bir yırtık ve minik delikler bile bulamadıysanız o zaman kapının esneme ihtimali ortaya çıkmaktadır. Eğer çamaşır makinesi kapağından su gelmesi tamamen kapaktan kaynaklanıyorsa, mutlaka çamaşır makinesi ön duvar değişimi ya da kapağın değiştirilmesi gerekir.

Çamaşır Makinesi Lastiği Yırtık, Delik ve Kopmuş Olması

çamaşır makinesinden lastiğinden su geliyor
çamaşır makinesinden lastiğinden su geliyor

Çamaşır makinesi lastiğinde yırtık, sökülme, yırtılma, delik ve bir parçasının kopmuş olması çamaşır makinesi kapağından su akmasına neden olur. Özellikle makineye az çamaşır koyarsanız be su oranı daha da fazlalaşır. Böyle bir şey ile karşı karşıya kaşırsanız mutlaka çamaşır makinesi körük lastiği değişimi yapılması gerekir. Çamaşır makinesi lastiği yırtık ve delik bir şekilde kullanırsanız çamaşır makinesinin birkaç hafta da çürümesine neden olur. Destek almak için beyaz eşya tamircisi ile iletişime geçmelisiniz.

Çamaşır Makinesi Lastik Teli Yerinden Çıktı

Çamaşır makinesi kapağından su gelmesinin bir başka sebebi de körük lastiğinin yerinden çıkmasıdır. Çamaşırları makineden çıkardığınız da özellikle tek, tek değil de toplu olarak çıkardığınız lastiğe takılabilmektedir. Bu lastiğin yerinden çıkmasına ya da kopmasına neden olur.

Çamaşır makinesi lastik telini nasıl takacağınızı biliyor musunuz? Körük lastiğini tutan telin yerinden çıktığını gördüğünüz de bunu ilk önce kendiniz takmayı deneyin. Elinize tornavidayı alıp teli gerdirerek takmalısınız. Tornavida olmadan ve çok fazla gerdirmeden takmanız mümkün değil. Ayrıca teli gerdirirken tornavidayı güçlü bir şekilde tutmazsanız telin yerinden yeniden çıkmasına neden olur. Bu yaralanmanıza ve lastiğinin yırtılmasına neden olabilir.

Çamaşır Makinesi Lastiği Yerinden Çıktı

Çamaşır makinesi kapağından su akmasının asıl nedeninin körük lastiği olduğunuz az önce söylemiştik. Dikkat ederseniz konumuza hep lastik ile alakalı devam ediyoruz. Çamaşır makinesi kapağından su akıyor ise ve lastiğin yerinden çıktığını görürseniz su gelme sebebini bulduğunuz anlamına gelir.

İki çeşit lastik çıkması vardır. Bunun bir tanesi lastiğin ön taraftaki tel ve kanaldan çıkması, ikinci sebep ise lastiğin iç taraftan çıkması. Yani lastiğin kazana bağlanan yerden acıkması anlamına gelir. Bu her iki yerden de lastik çıkarsa mutlaka su akıtır. Çamaşır makinesini çalıştırdığınız kapaktan su akıyorsa mutlaka lastiğin yerinden çıkmış olmasından kaynaklanmaktadır.

Lastik sadece makinenin ön tarafından çıkmışsa bunu kendinizde takabilirsiniz. En azından deneyebilirsiniz. Yalnız kazandan çıkmışsa bunu takmanız mümkün değildir. Bunun için mutlaka beyaz eşya servisi çağırmanız gerekir.

Çamaşır Makinesi Kapağı Kapanmıyor

Çamaşır makinesi kapağını tam olarak kapatamazsanız makinenin kapağından su akıtır. Aslında kapak kapanmazsa çamaşır makinesi de kapağı kilitlenmediğinden dolayı çamaşır makinesi de çalışmaz. Diyelim ki çamaşır makinesi kapağı tam olarak kapanmadan çalıştı. Bu işlem ile çamaşır makinesi su almaya başladığında kapaktan hemen su gelir. Yıkama esnasında çamaşır makinesi kapağından su gelir.

BİLGİLENDİRME: Çamaşır makinesi kapağından su akıtıyor, su geliyor ve su sızıyor sorunlarını samimi bir şekilde burada yazdım. Eğer çamaşır makinesini çalıştırdığınız da kapaktan su sızıyorsa mutlaka ilk önce lastiği kontrol ediniz. Yırtık ve delik bulamazsanız çamaşır makinesi tamircisi telefonunu arayınız. 0212 535 10 80 numarasını arayıp İstanbul Avrupa yakası için randevu alınız.

Ayrıca çamaşır makinesi kapağından neden su gelir konusunu daha çok detaylandırmak isterseniz YORUMLAR kısmına yazıp yardım almayı deneyebilirsiniz.

Servis Dükkanı

Servis Dükkanı, İpek ile Elit Teknik Servis Hizmetleri işletmelerinin kurucusu. İstanbul'da yaşayan ve beyaz eşya servisi işinde profesyonel destek sunan Teknik servis uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA | 0212 535 10 80