Çamaşır Makinesi Servisi, TamiriBlog

Çamaşır makinesi suyu alıyor yıkama yapmadan boşaltıyor

Çamaşır makinesini çalıştırdığınız su aldıktan sonra kazan dönmesi gerekir. Çamaşır makinesi suyu alıyor yıkama yapmadan boşaltıyor ise altından kalkamayacağınız zor bir arızanın içerisinde olduğunuzu söylemeliyim. Bu sorun bazen çamaşır makinesi pompa arızasından, ventilden, anakart arızasından, kablo kopmasından, çamaşır makinesi beyin arızasından ya da çamaşır makinesi tahliye hortumunun yerde olmasından kaynaklanmaktadır.

Çamaşır makinesi su alıp boşaltıyor ise bunun çözümü için burada yazılan arıza nedenlerine bakıp bir çözüm yolunu bulmalısınız. Aksi takdirde çamaşır makinesi servisi ile görüşmeli ve beyaz eşya tamiri için randevu almalısınız. İstanbul içerisinde 5 farklı şubede size hizmet veriyoruz. Örnek olarak Başakşehir beyaz eşya servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Çamaşır makinesi su alıp boşaltıyor

Çamaşır makinesi düğmesine bastınız ve ilk önce su almaya başladı. Belirli bir süre sonra Çamaşır makinesi suyu alıyor yıkama yapmadan boşaltıyor arızası ile karşılaşıyorsanız çözüm yollarına bakmanız gerekmektedir. Çamaşır makinesi su alıyor hemen boşaltıyor arızası beyaz eşya tamircisi olmadan evde çözülebilecek arızaların olmadığını söylemeliyim.

İPUCU: Çamaşır makinesi kazan tamiri için tıkla

Ama siz yine de isterseniz pompayı kontrol edebilir, hortumu yukarı kaldırarak deneme yapabilir ya da çamaşır makinesinde kopuk kabloların olup olmadığını anlamak için beyaz eşya servisi çağırmadan önce gözlemleyebilirsiniz.

Çamaşır makinesi suyu alıyor yıkama yapmadan boşaltıyor arıza nedenleri

Çamaşır makinesi su alıyor ama yıkamaya geçmeden geri boşaltıyor olması karşınıza çıkabilecek en problemli arızalardan biridir. Çamaşır makinesi suyu alıyor yıkama yapmadan boşaltıyor olmasının arıza nedenlerini size tek, tek sıralayacağız. İşte arıza nedenleri;

  • Çamaşır makinesi ana kart arızası
  • Su alış ventil arızası
  • Çamaşır makinesi pompa arızası
  • Jet motor pompasının arızalı olması
  • Çamaşır makinesi motorunun arızalı olması
  • Bazı sensörlerin arızalı olması
  • Çamaşır makinesinde ki bazı kabloların kopmuş olması
  • Anakartta ki Soket yerlerinin oksitlenmiş olması
  • Tahliye hortumunun yerden yüksek olmaması

Çamaşır makinesi sürekli su boşaltıyor

Çamaşır makinesi suyu alıyor yıkama yapmadan boşaltıyor arızasının bir başka nedeni de çamaşır makinesi sürekli su boşaltıyor olmasıdır. Yani çamaşır makinesinin başlat tuşuna ilk olarak bastığınız da, makine ilk olarak pompayı çalıştırıp kazanın içerisindeki suyu dışarıya atar. Birkaç saniye sonra pompa suyu dışarı atmayı keser ve ventil devreye girerek makine su alır. Eğer bir süre çalışan devir daim pompası makine suyu almaya başlarken durmazsa çamaşır makinesi sürekli su boşaltır. Bu dakikadan sonra çamaşır makinesi bir yandan su alırken diğer yandan su boşaltır.

Bu arızanın tamir edilmesi için öncelikle çamaşır makinesi ana kart tamiri yapılmalıdır. Ana kart sağlam ise anakarta bağlanan soketler de oksitlenme olup olmadığına bakılmalıdır. Ardından makine tahliye hortumunun yerden yüksek bir yere kaldırmanız da gerekebilir. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra Çamaşır makinesi suyu alıyor yıkama yapmadan boşaltıyor arızasını çözmüş olması gerekir.

Çamaşır makinesi su alıyor yıkama yapmadan geri boşaltıyor

Başlıkta belirtilen “Çamaşır makinesi su alıyor yıkama yapmadan geri boşaltıyor” arızası da tıpkı diğer arızalar gibi içinden kolaylıkla çıkabileceğiniz kolay arızalar değildir. Bu arızanın sebebi genellikle makinenin durulama suyunu almıyor olmasıdır.

Ayrıca bazen de anakart arızası ile ventil arızası da olabilir. Böyle bir sorun karşısında beyaz eşya tamircisi ve teknik servislerden yardım almak istemiyorsanız o zaman elinizde deneme yanılma yöntemini uygulayabileceğiniz çok fazla yedek parçanızın olması gerekir.

Servis Dükkanı

Servis Dükkanı, İpek ile Elit Teknik Servis Hizmetleri işletmelerinin kurucusu. İstanbul'da yaşayan ve beyaz eşya servisi işinde profesyonel destek sunan Teknik servis uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA | 0212 535 10 80