Blog

Çamaşır Makinesi Kazan Tamiri

Çamaşır makinesinde başınıza gelebilecek en büyük arızalardan biri çamaşır makinesi kazan düşmesi, kazan bilye değişimi ve kazan delinmesidir. Bu sorunlar ile karşılaştığınız da Çamaşır makinesi kazan tamiri yapılması gerekir. Kazan tamiri, kazan değiştirme ve kazan düşmesi bazı çamaşır makinelerinde büyük maliyetler gerekebilir. Çamaşır makinesi kazan tamir fiyatı marka ve model ve kilograma göre değişmektedir. Bu markalar da kazan tamiri çok pahalı olsa da bazılarında uygun fiyatlar ile kazan düşmesi tamiri yapılabilmektedir.

Bizler Servis Dükkanı beyaz eşya servisi (çamaşır makinesi kazan tamir servisi) olarak profesyonel bir şekilde çamaşır makinesi kazan tamirini yaparken müşterilerimizin bütçelerini zorlamayacak ücretler ile kazan düşme sorununu gidermeye çalışıyoruz. Çünkü Çamaşır makinesi kazan sıkışması ve kazan çok ses yapması üzerine bize gelen müşterilerimiz, sıfır yeni bir çamaşır makinesi almaya durumları olmayanlardan oluşmaktadır. Bazıları da yeni çamaşır makinesi alıp israf edeceğime çamaşır makinesi kazan düşmesi sorununu tamir ettirip yıllarca kullanırım düşüncesindedir. İşte bizde çamaşır makinesi kazan tamiri fiyatını en uygun bir şekilde yaparak müşterilerimize destek olmaya gayret ediyoruz.

Çamaşır makinesi kazan bilye rulman değişimi ile ilgili aklınızdaki bütün soruların cevaplarını bulabilecek zengin bir sayfa hazırladık. Bu sayfamız da çamaşır makinesi kazan tamiri, kazan tamir fiyatları, kazan rulman, bilye, keçe ve kasnak değişimi ile ilgili her bir bilgiye ulaşacaksınız. İşte çamaşır makinesi kazan değişimi ile ilgili merak edilenler;

Çamaşır makinesi kazanı tamir edilir mi?

Aslında her çamaşır makinesi kazanı tamir edilebilir desek yanlış bir bilgi olur. Bu doğrultuda her kazanı düşen ya da kazan bilye, rulman ve keçesi bozulan çamaşır makinesi kazanı tamir edilmez. Çünkü bazı çamaşır makinelerinde kazanın iç tarafında kazanı tutan parçanın (kasnak) kırıldığına şahit oluyoruz.

Kasnağı kırılan çamaşır makinesi kazanı tamir edilmez. Çünkü kırılan parçanın kaynak ile tamir edilmesi mümkün değildir. Çamaşır makinesi kazanı çok ses yapıyor diye kazan söktüyseniz ve içerisinden kırık parçalar çıktıysa yeni bir tane kazan almanız gerekir. Ya da aynı ebatlar da 2. el kullanılmış eski bir tane kazan bulmalısınız.

Kazan tamiri ve değişimi yapılan çamaşır makinesi markaları

 • Bosch
 • siemens
 • Philips
 • Profilo
 • Arçelik
 • Hotpoint
 • Ariston
 • Lg
 • Samsung
 • Hover
 • Beko
 • Grundig
 • Elektrolüx
 • AEG
 • Seg
 • Vestel
 • Regal
 • Altus

Çamaşır makinesi kazanı nasıl tamir edilir?

Çamaşır makinesi sıkmada çok ses yapıyorsa, gürültülü çalışıyorsa, çamaşır makinesi sıkarken hareket ediyorsa, çamaşır makinesi kazanı dönmüyor, çamaşır makinesi sıkma yaparken yerinde durmuyorsa mutlaka çamaşır makinesi kazan tamirinin yapılması gerekir. Bazı beyaz eşya servisleri kazan değişecek ya da çamaşır makinesi kazanı düşmüşte hitap edebilir. Peki nedir bu kazan değişimi, kazan tamiri, kazan tambur bilye değişimi ve kısaca çamaşır makinesi kazan tamiri? Tüm bu olumsuz problemler çamaşır makinesi kazan tamir servisi ve kazan tamircisi tarafından yapıldığını unutmamanız gerekir.

Bizler Çamaşır makinesi kazan tamiri ve beyaz eşya tamirini uzun yıllardır yaptığımızdan dolayı bizleri profesyonel olarak da görebilirsiniz. Bu nedenle ilk defa çamaşır makinesi kazanını tamir edecek kişiler burada anlatılanları uygulamaması daha doğru olur. El alışkanlığı ve yılların vermiş olduğu deneyim ile çamaşır makinesi kazan tamirini yapan kişiler ile aynı yapamayabilirsiniz. Bu nedenle bizim burada anlattıklarımız sadece Çamaşır makinesi kazan tamirinin nasıl yapıldığını anlatmak içindir. Siz de bu şekilde çamaşır makinesi kazan bilye değiştirmeyi yapın demiyoruz. Lütfen yasal uyarı sayfamıza giderek kuralları okuyunuz.

1. Aşama: Çamaşır makinesi kazan arıza tespitinin yapılması

Her Gürültülü çalışan çamaşır makinesi kazanı bozuk ve arızalı değildir. Yani garanti süresi bittikten hemen bir süre sonra çamaşır makinesi sıkma yaparken ses çıkartıyorsa hemen çamaşır makinesi kazan tamir fiyatını araştırmanız gerekmez. Bunun için öncelikle emin olmanız gerekir.

Bazen yanlış kullanımlar sonucu da çamaşır makinesi sıkarken ya da yıkama yaparken bile aşırı ses yapabilir. Kazan bilyeleri sağlam olup sadece kazan amortisörleri de arızalı olabilir. Amortisör arızası olan çamaşır makinesi de sıkma da aşırı ses yapıp gürültülü çalışır.

İşte tüm bu nedenlerden dolayı bizleri arayan müşterilerimize ilk önce çamaşır makinesi arıza tespiti için gelmemiz gerektiğini söylüyoruz. Bizi arayıp Çamaşır makinesi kazanı bozuldu, değiştirmek istiyorum, yeni kazan almak ya da kazan tamiri yaptırmak istiyorum diyenlere, arıza tespiti yapmamız gerektiğini söylüyor ve size de böyle yapmanızı tavsiye ediyoruz.

2. Aşama: Çamaşır makinesi kazan tamir fiyatının belirlenmesi

Beyaz eşya teknik servis çalışanlarımız Çamaşır makinesi kazanını tamir etmek ve asıl sorunun ne olduğunu tespit etmek için müşterinin verdiği adrese giderler. Burada detaylı bir ön kontrol yapılır. Çamaşır makinesi markası, özellikleri, yıkama kapasitesi, başka bir arızanın olup olmadığına bakılır. Hiçbir sorun bulunamaz ve sadece kazan arızalıysa kazanın arıza nedeni ve bilye değişim belirtilerine bakılır. Çamaşır makinesi kazanı tamir edilmesi mümkünse kazan değişim ya da kazan tamir fiyatı söylenir. Müşterinin onaylaması halinde hemen çamaşır makinesi sökme işlemi ya da makine evden nakil yapılır.

Bildiğiniz üzere ayrı kilo ve özelliklerde birçok çamaşır makinesi markası var. Genel olarak Çamaşır makinesi kazan tamir ücreti aynı olsa da, kurutma çamaşır makinesi ve bazı özelliklerde ki çamaşır makinesi kazan tamir fiyatı değişmektedir.

3. Aşama: Çamaşır makinesi kazan sökme işlemi

Camasir makinesi kazan sokme islemi
Çamaşır makinesi kazan sökme

Çamaşır makinesi kazanını tamir etmek için çamaşır makinesi servis dükkanına getiriyoruz. Bazen de müşterinin evinde çamaşır makinesini söküp sadece kazanı dükkana da getirebiliyoruz. Çamaşır makinesi kazan sökme işlemi profesyonel çamaşır makinesi kazan tamir servisi tarafından birkaç dakika da hızlıca yapılmaktadır. Pekiyi çamaşır makinesi kazan sökme işlemi nasıl olur hiç düşündünüz mü?

 1. Çamaşır makinesi kazanına ulaşmak için ilk olarak çamaşır makinesinin üst kapağı açılır.
 2. Çamaşır makinesinin arka kapağı da açıp (Vestel, Regal ve bazı çamaşır makinesinde arka kapak olmaz) çamaşır makinesi motoru sökülür.
 3. Rezistans, ntc ve motor kabloları sökülür.
 4. Üst kısmında yer alan deterjanlık yerinden sökülür.
 5. Çamaşır makinesi ana kartı yerinden çıkartılır. Bütün bağlantılar sökülür.
 6. Çamaşır makinesi körük yayı açılır.
 7. Çamaşır makinesi kilidi yerinden sökülür.
 8. Ön duvar tamamen yerinden çıkartılır.
 9. Çamaşır makinesinin üstündeki taş dikkatlice sökülür.
 10. Arkasında ya da ön tarafındaki taş sökülür.
 11. Çamaşır makinesi kazan amortisörleri sökülür.
 12. Engel olabilecek bütün bağlantılar sökülüp kazan boşta sallanması gerekir.
 13. İki kişi karşılıklı kazan yaylarından tutarak dikkatlice ön taraftan çamaşır makinesi kazanı yerinden çıkartılır.

Çamaşır makinesi kazan tamiri için mutlaka bu işlemler sırasıyla yapılmalı ve burada yazılmayan bazı teknik detaylara da artı olarak dikkat edilmesi gerekir. Sizde eğer çamaşır makinesi kazan bilye değiştirme için beyaz eşya sevisi çağırdıysanız işlemlerin bu şekilde yapılıp yapılmadığına dikkat edebilirsiniz.

4. Aşama: Çamaşır makinesi kazan bilye değişimi

Camasir makinesi kazan bilye degisimi
Çamaşır makinesi kazan bilye değişimi

Çamaşır makinesi kazan değişimi için kazan yerinden çıkartıldı ve şimdi bilye rulman seti değişimi yapmaya hazırsınız. Kazan presli ise, yani vidalı kazan değilse o zaman dikkatli bir şekilde kazanı kesip iki parçaya ayırmalısınız. Sonrasında kazanın gürültülü ve sesli çalışmasını sağlayan eski bilye ve rulmanı yerinden çıkarmanız gerekir. Bilyenin çıkarılması ile yeni almış olduğunuz uyumlu çamaşır makinesi kazanı rulman takımını tamirini yaptığınız kazana takmanız gerekir.

Unutmayın: Çamaşır makinesi kazan tamiri çok zor bir işlemdir. Kazan tamirinin en önemli kısmı da bilye çakmasıdır. Bilyeleri yerine tam oturmadıysanız ya da bilyeye çok fazla vurursanız kazan tamiri hatalı olacaktır. Bilye yerinden su sızıntısı olacak ve belki de yeniden bir iki yıkamada sesli çalışacaktır.

5. Aşama: Tamiri yapılan tambur kazanın çamaşır makinesine takılması

Çamaşır makinesi kazan değişimi işlemi son olarak söktüğünüz kazanı yeniden yerine yerleştirmeniz ile son bulmuş olacak. Bu işlem çamaşır makinesi sökmekten çok daha basittir. Tabi ki çamaşır makinesini sökerken hangi parçanın nereden çıktığını iyi hatırlamanız gerekir.

6. Aşama: Çamaşır makinesi ve kazan test aşaması

Şimdi de sıra geldi kader anına. Çamaşır makinesi kazan değişimini ya da kazan tamirini bitirdiniz ve acaba her hangi bir yer de yanlış yaptım mı demeye geldi. Çamaşır makinesini doğru bir şekilde topladıysanız çamaşır makinesinin suyunu açıp makinenin başlat tuşuna basınız. Eğer hiçbir yerde hata yoksa çamaşır makinesi su almalı ve tamiri yapılan kazan çok sessiz bir şekilde çalışmalıdır.

Bizler beyaz eşya servisi olarak kazan tamiri ya da sıfır kazan değişimi yaptığımız da mutlaka çamaşır makinesini test ederiz. Çamaşır makinesi su alıyor mu? Suyu bir seviyeye geldiğinde durduruyor mu? Çamaşır makinesi motoru kazanı döndürüyor mu? Kazan dönüyor mu? Yeni kazan ya da tamiri yapılan kazan ses yapıyor mu Ve en önemlisi de çamaşır makinesi kazan değişimi yapıldıktan sonra yerlerde bir ıslaklık var mı ya da kazandan su sızıntısı var mı diye çeşitli kontroller yaparız. Bu kontroller sonrasında her şey yolundaysa çamaşır makinesi kazan değişimi ve kazan tamiri başarılı bir şekilde bitmiş demektir. Artık müşterimizden kazan tamiri karşılığın da çamaşır makinesi kazan tamir ücretini alabilir ve kazan garanti forumu ile garanti süresini doldurabiliriz.

Çamaşır makinesi vidalı kazan tamiri

Daha önce çamaşır makinesi kazan tamiri yapmamış birilerine vidalı kazan, yapıştırmalı kazan ya da presli kazan derseniz hiçbir şey anlamayacaktır. Bu nedenle bu yazımızı okuyup çamaşır makinesi kazan servisinde çalışmak isteyen ya da çamaşır makinesi kazan tamirini merak edenler için bilgilendirme amaçlı bir şeyler anlatmak istiyorum.

Çamaşır makinesi kazanları iki türe ayrılır. Vidalı kazan ve presli kazan olmak üzere iki farklı çamaşır makinesi kazan modeli vardır. Çamaşır makinesi vidalı kazan tamiri genellikle ev de kazan bilye değişimini yapmak isteyen kişiler tarafından kazan tamirinin yapılması için tercih edilir. Çamaşır makinesi kazanını kesmek zorunda kalmadan kazanın vidalarını sökerek bilye çakmayı yapabilir ve kazan değişimini bu suretle tamir edebilirsiniz.

Çamaşır makinesi pres / kesmeli kazan tamiri

camasiir makinesi pressli kesmeli kazan tamiri
çamaşıır makinesi pressli kesmeli kazan tamiri

Birbirine yapışık ve üzerinde hiçbir vida bulunmayan kazan türüne de kesmeli, yapıştırmalı ve presli kazan denir. Bu kazanın tamirini evde yapamayabilirsiniz. Heyecan arayan ve profesyonel anlamda çamaşır makinesi kazan değişimini ve kazan bilye değişimini çok iyi bilen firmalara çamaşır makinesi kazanını tamir ettirmek yerine kendileri yapmayı denerler. Bu tehlikeli kazan kesme serüveninden sonra birçok kişi kazanı kesmeyi beceremez ve kazanın çöpe atılmasına sebep olur. Bu aşamadan sonra çamaşır makinesi tambur tamiri yapılmaz ve kullanılmış ikinci el kazan bulunabilir ya da aynı zaman da sıfır kazan siparişi de verilebilir.

Siz de eğer çamaşır makinesi sıkma da çok ses yapıyor, çamaşır makinesi kazanı düşmüş veya çamaşır makinesi kazan tamirini yaptırmak istiyorum diyorsanız lütfen bizim gibi kazan tamirinden çok iyi anlayan firmalar ile çalışın. Çamaşır makinesi kazan tamir fiyatları size çok geldiyse o zaman da presli kazan yerine vidalı kazan tamirini evde kendiniz yapmayı deneyebilirsiniz.

Çamaşır makinesi delik kazan tamiri

Camasir makinesi delik kazan tamiri
Çamaşır makinesi delik kazan tamiri

Çamaşır makinesinden su geliyor, çamaşır makinesinin altı ıslak ve siz bu suyun nereden geldiğini bilmiyorsunuz. Her ne kadar başlıkta çamaşır makinesi delik kazan tamiri yazsa da çamaşır makinesi kazanı aslında delinmez. Eğer çamaşır makinesi özellikle sıkma da çok ses yapıyorsa kazan tamiri süresi gelmiş demektir. Çamaşır makinesi kazan tamiri yapılmadan önce de mutlaka çamaşır makinesinden gelen suyun tespit edilmesi gerekir. Eğer gerçekten de çamaşır makinesi kazanı delikse, kazan da çatlama varsa veya kazanın tamir edilemeyecek bir yerinde delik varsa, o zaman da boşuna çamaşır makinesi kazan tamirini yapmaya gerek yok.

Az önce de anlattığımız gibi. Eğer çamaşır makinesi kazanı delindi ve su geliyor diyorsanız biz size suyun gelme ihtimalinin neresi olduğunu hemen anlatalım. Çamaşır makinesi kazan bilyeleri ses yaptığında ve makineniz sıkma da gürültülü çalışıyorsa, muhtemelen kazanın rulman, bilye ve yıpranan keçesinden su sızıntısı geliyordur. Ayrıca çamaşır makinesi körük lastiğine de bakmanızı öneriyoruz. Bu aşama da mutlaka ama mutlaka çamaşır makinesi kazan tamiri yapılmalı maddi durumunuz iyiyse hatta tamir işlemi yapılmadan sıfır kazan satın alıp çamaşır makinesi kazan tamirini yaptırmanızı öneriyoruz.

Çamaşır makinesi kazan tamirine garanti veriliyor mu?

İstanbul Elit Beyaz Eşya Servisi olarak çamaşır makinesi kazan tamirine 6 ay garanti veriyoruz. Bu süre içerisin de kazan su sızıntısı, kazan bilye bozulması ve kazanın sıkma da kazan arızasından dolayı ses yapması tamamen garanti altındadır.

Çamaşır makinesinin bozulan tambur kazanı garantiye girer mi?

Çamaşır makinesini yeni aldığınız da yetkili teknik servis tarafından garanti altındadır. Hatta uzatılmış garanti ile de çamaşır makinesini 7 yıl ya da 10 yıla kadar da garantisi süresini uzatabiliyorsunuz. Bu süre içerisinde kazan arızası, kazan bilye bozulması, çamaşır makinesi kazanı sıkma da ses yapıyor olması ve daha birçok sorun yetkili servisinin garantisi altındadır. Eğer çamaşır makinenizin garantisi varsa ve çamaşır makinesi kazanının değişmesi gerekiyorsa çamaşır makinesi kazan değiştirme yetkili servis kapsamındadır.

Çamaşır makinesi kazan tamir fiyatları

Çamaşır makinesi kazan tamir işlemi belirli bir ücret altında tamir işlemi yapılmaktadır. Aslınca çamaşır makinesinde çok fazla pahalı olup maddi imkanlarınızı zorlayacak derece de büyük olan arızalardan biri de çamaşır makinesi kazan tamiridir. Bizler kazan tamirini yaparken iki farklı hizmet politikası ile çalışıyoruz.

Eğer bizi arayıp çamaşır makinesi kazan tamiri için randevu alırsanız ve kazanı tamamen biz söküp geri toplama işlemini de biz yaparsak normal kazan tamir fiyatını veriyoruz.

Çamaşır makinesini siz söktünüz, kazanı siz çıkardınız ve biz sadece eve gelip kazanı alırız. Çamaşır makinesi kazan bilye takımını satın alıp bilye değişimini yapıp evinize teslim ederiz. Bu aşama da ise çamaşır makinesi kazan tamir fiyatı çok az çıkmaktadır. Ayrıca çamaşır makinesi kazan tamiri fiyatı makinenin modeli, yıkama kapasitesi, markası ve kurutmalı olup olmadığına göre değişmektedir. Tüm bunlar kazan tamir ücretini ciddi derece de etkilemektedir. İşte size çamaşır makinesi kazan tamir fiyat örneği;

 • Çamaşır makinesi kazan tamiri fiyatı 2022: 800 TL – 1,400 TL arasındadır. (Montaj, kurulum dahildir. İşçilik tamamen bize ait olup siz hiçbir şeye karışmıyorsunuz)
 • Çamaşır makinesi kazan tamir ücreti 2022: 500 TL – 700 TL arasıdır. (Biz sadece kazanı evinizden alıp, bilye değişimini yapıp ücretsiz evinize teslim ediyoruz.)

Servis Dükkanı

Servis Dükkanı, İpek ile Elit Teknik Servis Hizmetleri işletmelerinin kurucusu. İstanbul'da yaşayan ve beyaz eşya servisi işinde profesyonel destek sunan Teknik servis uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA | 0212 535 10 80