Çamaşır Makinesi Servisi, Tamiri

Çamaşır Makinesi Tek Tarafa Dönüyor

Çamaşır makinesini çalıştırdığınız zaman makine su aldıktan sonra motoru sağa sola dönmeye başlar. Sizin çamaşır makinemiz tek tarafa mı dönüyor. Çamaşır makinesi tek tarafa dönüyor ise bunun başlıca arıza belirtileri vardır.

Çamaşır makinesi sadece tek tarafa dönüyor ise bu arızayı kendiniz evde tamir edemezsiniz. Çünkü çamaşır makinesi sadece sağa dönüyor ya da çamaşır makinesi sadece sola dönüyor ise Önemli bir çamaşır makinesi arızası ile karşı karşıyasınız demektir. Şimdi gelin çamaşır makinesi neden tek tarafa döner, neden sağa ya da sadece sola döner hep birlikte öğrenip çözüm yollarına odaklanalım.

Çamaşır Makinesi Motoru Tek Tarafa Dönüyor

Çamaşır makinesini ilk olarak çalıştırdığınızda makinenin belirli aralıklarla sağa ve sola döndüğünü fark edeceksiniz. Çamaşır makinesi motoru tek tarafa dönüyor ise makinemiz bozulmuş demektir. Bu arızayı kendiniz evde yapamazsınız. Bunun için mutlaka uzman bir çamaşır makinesi tamircisini çağırmalısınız.

Elektronik kart arızası: Çamaşır makinesi motoru tek tarafa dönüyor ise bunun arıza belirtilerden bir tanesi de çamaşır makinesi elektronik kart arızasıdır. Çamaşır makinesinin elektronik kart bozulduğunda çeşitli arızalarla birlikte çamaşır makinesi motorunun tek tarafa döner.

Bunun bir diğer sebebi ise çamaşır makinesi motorunun arızalı olmasıdır. Çamaşır makinesi motoru arızalı ise Çamaşır makinesi motoru tek tarafa döner ve diğer tarafa asla dönmez.

Elektrik kablolarının kopuk olması: Çamaşır makinesinin elektrik kablolarının arızalı olması halinde çamaşır makinesi tek tarafa döner. Bunun da nedeni kabloların eksik ya da kopuk olmasıdır.

Çamaşır Makinesi Neden Sadece Sağa Döner?

Çamaşır makinesini çalıştırdığınızda motorun mutlaka belirli hareketleri ile sağa ve sola dönmesi gerekir. Çamaşır makinesi sadece sağa dönüyor ise makinenin ana kartında bir arızanın meydana geldiğini anlayabilirsiniz. Bunun için mutlaka işin uzmanı olan beyaz eşya tamircilerinden destek almalı ve ana kart tamirini yaptırmalısınız.

Çamaşır Makinesi Neden Sadece Sola Döner?

Çamaşır makinesi neden tek tarafa dönüyor arızasının çözümü için araştırma yaparken çamaşır makinesi sadece sola döndüğünü fark ettiniz. Sola dönen motorda tıpkı diğer arızalar gibi çamaşır makinesi elektronik kart arızası ya da kablo arızasından kaynaklanmaktadır.

Sorunun çözümü için İstanbul’da yaşayan müşterilerimiz Sarıyer beyaz eşya servisi, Gaziosmanpaşa beyaz eşya servisi, bayrampaşa beyaz eşya servisi ve Esenler beyaz eşya servisi ile iletişime geçerek çamaşır makinesi tek tarafa dönüyor arızasını tamir ettirebilirler.

Servis Dükkanı

Servis Dükkanı, İpek ile Elit Teknik Servis Hizmetleri işletmelerinin kurucusu. İstanbul'da yaşayan ve beyaz eşya servisi işinde profesyonel destek sunan Teknik servis uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA | 0212 535 10 80