Blog

Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Almıyor

Çamaşır makinesinde üç farklı su girişi bulunur. Bunların bir tanesi ön yıkama deterjan haznesi, ikincisi normal yıkama deterjan haznesi ve üçüncü olarak yumuşatıcı gözüdür. Çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor ise bir arıza olduğunu habercisidir. Çamaşır makinesi yumuşatıcı almama sorunu yaşadığınızda bunun çabucak giderilebilmesi için beyaz eşya tamircisi ile çalışıp teknik servis randevusu oluşturmalısınız.

Fakat onun öncesinde dilerseniz çamaşır makinesi neden yumuşatıcı almaz, yumuşatıcı bölümünde su kalıyor olması ve çamaşır makinesi yumuşatıcı almama sorunlu hep birlikte ele alalım.

Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Bölümün de Su Kalıyor

Çamaşır makinesi yumuşatıcı bölümünde su kalıyor ise oradaki delik tıkalı olabilir. Çamaşır makinesinin yumuşatıcı bölümünde deterjan çıkışı bulunur. Yumuşatıcı çıkışı tıkandığında bulaşık makinesi yumuşatıcı bölümüne su boşaltdığında yumuşatıcı her ne kadar çamaşır makinesine girse de içerisinde su kalacaktır.

İşte bu nedenle Çamaşır makinesinin kullanmadan önce deterjanlık çekmecesinin yumuşatıcı bölümündeki suyu boşaltmanız gerekmektedir. Bu soruyla karşılaşmamak ve her defasında yumuşatıcı bölümündeki suyu boşaltmamak için Çamaşır makinesi deterjanlığı temizlemeniz ve ayrıca yumuşatıcı bölümünde bir şeyler varsa bunuda gidermeniz gerekmektedir.

Çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor arızasının yanı sıra çamaşır makinesi yumuşatıcı bölümünde su kalıyor olması da farklı bir arızadır. Bildiğiniz üzere çamaşır makinesi deterjanlığında üç farklı bölüm vardır. En sağdaki ve en soldaki bölümleri deterjan koyabilir ve orta bölmeye de yumuşatıcı koyabilirsiniz. Her üç bölmenin de farklı su girişleri bulunur.

Çamaşır Makinesi Neden Yumuşatıcı Almaz?

Çamaşır makinesi yumuşatıcı haznesini yumuşatıcıyı koydunuz da yıkama bittikten sonra yumuşatıcı yerinde duruyor ve çamaşır makinesi yumuşatıcı almadıysa mutlaka bir yerde önemli bir problem olduğunu göstermektedir. Bu sorunu sebebi ise yani çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor arızasının sebebi;

Çamaşır makinesi ventil arızası

Çamaşır makinesine su akışını sağlayan parçanın ismi ventildir. Çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor ise çamaşır makine su almıyor olabilir. Su almamasının nedeni genelde Ventil arızasından kaynaklanmaktadır. Çamaşır makinesi deterjan alıyor, ön yıkama gözüne koymuş olduğunuz deterjanı alıyor ama yumuşatıcı almıyor ise Ventil arızalı olabilir.

ÖNERİ: Bayrampaşa beyaz eşya servisi, Gaziosmanpaşa beyaz eşya servisi ve Bahçelievler beyaz eşya servisi şubelerimizi arayıp randevu alabilir ve çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor arızası için bilgi alabilirsiniz.

Çamaşır makinesi ana kart arızası

Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Almıyor
Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Almıyor

Çamaşır makinesi çalıştırıldığından itibaren belirli aralıklarla su alıp içerisindeki deterjanı ve yumuşatıcı makinaya gönderir. Çamaşır makinesi deterjan alıyor fakat yumuşatıcı almıyor ise ana kart arızalı olabilir. Arızanın çözümü için beyaz eşya tamircileri ile görüşmeniz gerekebilir.

Çamaşır makinesi deterjan gözü sensör arızası

Bazı çamaşır makinelerinde deterjan gözü sensörü vardır. Bu sen söyledin olması her ne kadar iyi olsa da bazen arızalanması halinde çamaşır makinesi yumuşatıcı almayabilir. Çamaşır makinesi yıkıyor fakat yumuşatıcı almıyor ise deterjan gözünde bulunan sensör arızası olabilir bunun çözümünü siz kendiniz yapamazsınız. Tamirini odaklanıp çamaşır makinesi tamircisini aramanız gerekebilir.

Çamaşır makinesi ntc arızası

Çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor sorunlarından bir tanesi de ntc arızasıdır. Ntc denilen parçanın arızalı olması halinde çamaşır makinesi program bitiremez ve devamlı çalışır. Program bitiremediği için de son döngüye girmez ve son döngü de çamaşır makinesinin yumuşatıcı alması gerekirken yumuşatıcı almamaya başlar. Bu nedeni de ntc alırsınız.

Buna çözüm için beyaz eşya servislerini arayıp bilgi ve randevu almalısınız. Çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor arızası önemli bir sorun için sorun olduğu için kendiniz yapmaya kalkmayınız.

Çamaşır makinesi elektronik kart arızası

Çamaşır makinesi elektronik anakart yazılım arızası olduğunu göstermektedir. Çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor ise sebebini yukarıda yazmış olduğumuz arıza ve parçalarda aramalısınız.

Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Kokusu Vermiyor

Çamaşır makinesine konulan yumuşatıcı çamaşırların temizliği içinde güzel kokular vermesi için eklenir. Sizlerde çamaşır makinesine koyduğum çamaşırlar yumuşatıcı kokmuyor ve yumuşatıcı kokusu vermiyor diyorsanız size birkaç önerimiz olacak.

Çamaşırlarınızın yumuşatıcı kokmasını istiyorsanız çamaşır makinesinde hiçbir arızanın olmaması gerekmektedir. Çamaşır makinesini ilk olarak çalıştırdığımızda deterjan ve yumuşatıcı eklediğinizde çamaşır makinesi sırası gelen deterjanı alır. Yani ilk olarak tursil deterjanı alıp yumuşatıcı da en son olarak alır. Eğer çamaşır makinenizde bir arıza varsa çamaşır makinesi yumuşatıcı ilk olarak ya da makineyi bitirmeden aldığından dolayı çamaşırlarınız yumuşatıcı kokmayacaktır.

Çamaşır makinesi yumuşatıcı kokusu vermiyor diyorsunuz deneme amaçlı olarak çamaşır makinesini çalıştırma ve yumuşatıcı bölümüne kaçıncı dakikada su girdiğini kontrol edin. Çamaşır makinesi yumuşatıcıyı erken alıyorsa çamaşırlarınız yumuşatıcı kokmaz ve mutlaka beyaz eşya tamircisi çağırıp tamir ettirin.

Çamaşır Makinesi Yumuşatıcıyı Ne Zaman Alır?

Çamaşır makinesine konulan yumuşatıcı çamaşırların güzel kokması için gerekli olan ürünlerden biridir. Çamaşır makinesine yumuşatıcı koyduğum halde çamaşırlar güzel kokmuyor diyorsanız o zaman bir yerde hata var demektir. Hatanın sebebini öğrenmek için çamaşır makinesi yumuşatıcı ne zaman alır merak mı ediyorsunuz?

Çamaşır makinesi yumuşatıcı bölümüne yumuşatıcıyı eklediğinizde bunu en son aşamada alması gerekir. Yani son sıkmadan önce çamaşır makinesi suyu alırken yumuşatıcı alır ve birkaç dakika sonra yumuşatıcılı olan suyu boşaltıp sıkma yapar. Eğer çamaşır makinesi yumuşatıcıyı ilk ya da ortalarda alıyorsa çamaşır makineniz arızalı demektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA | 0212 535 10 80