Elektrik Süpürgesi Servisi, Tamiri

Elektrik süpürgesi motor değişimi

Elektrik süpürgesinde bazı arızalar meydana geldiğinde çözüm için motor değişikliği yapılması gerekebilir. Elektrik süpürgesi motor değişimi yapılmadan elektrik süpürgesini kullanamayabilirsiniz. Pekiyi hangi durumlar da elektrik süpürgesi motorunu değiştirmek gerekir biliyor musunuz?

Elektrik süpürgesinden yanık kokusu geliyorsa, elektrik süpürgesinden duman çıktıysa, elektrik süpürgesi çok sesli çalışıyorsa, elektrik süpürgesi hiç çalışmıyorsa ve filtre değişikliği ya da temizliğini yapmanıza rağmen elektrik süpürgesi yeteri kadar çekmiyorsa o zaman da elektrik süpürgesi motorunun değiştirilmesi gerekir.

Elektrik süpürgesi motor değiştirme nasıl yapılır

Elektrik süpürgeleri yapı itibariyle küçük ama motor değiştirme ya da tamirinin yapılması meşakatli olan elektronik ürünlerdendir. Elektrik süpürgesi motor değişimi ve elektrik süpürgesinin içerisini açmak suretiyle tamir gerektiren durumlar da mutlaka elektrik süpürgesi tamiri konusunda uzman olan beyaz eşya servisi ile görüşmeniz gerekir.. Yalnız makalemizin başında da belirttiğimiz gibi elektrik süpürgeleri çok hassas olan ürünler olduğu için kendiniz içerisini açmamalı ve her halükarda teknik servisler ile çalışmanız gerektiğini belirtmeliyiz.

Elektrik süpürgesi motor arızası için bize ulaşan müşterilerimizin adreslerini alarak kendimiz ücretsiz bir şekilde evlerinden alıyoruz. Elektrik süpürgesi arıza tespitinin yapılması için temiz ve dağınık olmayan bir ortam da elektrik süpürgesinin içerisini açıyoruz. Elektrik süpürgesinin çalışmamasının nedeni eğer motor arızası ile ilgiliyse bundan emin olmak için elektrik süpürgesi motor testini yapıyoruz. Aynı zaman elektrik kablosu, elektrik süpürgesi kablo makarası ve  elektrik süpürgesi filtrelerini kontrol ederek müşteriye bilgi veriyoruz.

Yapılan arıza tespitinde değiştirilmesi gereken parçaların listesini çıkartıp elektrik süpürgesi motor değiştirme fiyatı ile birlikte müşteriye bilgi verilir. Müşterinin onayı halinde arızalı olan elektrik süpürgesi motorunun aynısını takmak sureti ile elektrik süpürgesi motor değişimi tamamlanmış olur.

Elektrik süpürgesi motoru hangi durumlar da değiştirilmeli

Elektrik süpürgesini ilk satın almanız ile aradan uzun yıllar geçmesine rağmen her hangi bir değişiklik görünmüyorsa değiştirilmesine gerek yoktur. Bunun dışında emil gücü ve motor sesinden memnun kalmadığınız durumlar da mjutlaka elektrik süpürgesi motor değiştirme yapılması gerekebilir. Hangi durumlar da elektrik süpürgesi motoru değiştirilmelidir biliyor musunuz? Hemen kısaca bilgi verelim. Bunlar;

  • Eğer elektrik süpürgesi çok sesli çalışıyorsa,
  • Elektrik süpürgesi emiş gücü azaldıysa yani çekmiyorsa,
  • Elektrik süpürgesinden yanık kokusu geldiyse,
  • Elektrik süpürgesi çalışmıyorsa,
  • Elektrik süpürgesinden kötü kokular geliyorsa o zaman mutlaka elektrik süpürgesi motorunun değiştirilmesi gerekir.

Elektrik süpürgesi motoru ne kadar

Elektrik süpürgesi motor fiyatları marka, model, sulu süpürge, dikey süpürgesi, şarjlı süpürge, büyüklük ve küçüklüğe göre değişmektedir. Genellikle pahalı olan elektrik süpürgesi markalarında diğerlerinden biraz daha pahalı olan motorlar kullanılmaktadır. Piyasa malı diye tabir ettiğimiz uygun fiyata satılan elektrik süpürgelerinde kullanılan motorlar daha uygun fiyata satıldığından dolayı, elektrik süpürgesi motor değişimi de aynı şekilde makul bir fiyata yapılabilmektedir.

Elektrik süpürgesi motor değişim fiyatı devamlı olarak değiştiğinden dolayı herhangi bir motor değiştirme fiyatını veremiyoruz. Yalnız İstanbul Avrupa yakasında ikamet ediyorsanız ve Elektrik süpürgesi motor değişim fiyatını alıp aynı zaman da yaptırmakta istiyorsanız lütfen bizi arayınız. Teknik servis çalışanlarımız sizlere elektrik süpürgesi motor değişikliği konusunda yardımcı olacaklardır.

Elektrik süpürgesi motor garantisi

Elektrik süpürgesi motor değişimi yapılan ürünlere bir süre için garanti verilmektedir. Bu garanti süreleri elektrik süpürgesinin çalışma sistemine göre değişmektedir.

Toz torbalı, toz torbasız ve kovalı elektrik süpürgesi motoru 6 ay garanti kapsamındadır.

Sulu elektrik süpürgesi motoruna garanti verilmemektedir.

İçerisine su konulan elektrik süpürgesine garanti verilmemesinden nedeni de, müşterilerin tavsiye edilen su miktarının dışına çıkarak elektrik süpürgesine gerektiğinden fazla su koymalarından kaynaklanmaktadır. Elektrik süpürgesine birkaç damla bile fazla su koymanız halinde elektrik süpürgesi motoruna su kaçıp bir daha yanmasına yani bozulmasına neden olur.

Servis Dükkanı

Servis Dükkanı, İpek ile Elit Teknik Servis Hizmetleri işletmelerinin kurucusu. İstanbul'da yaşayan ve beyaz eşya servisi işinde profesyonel destek sunan Teknik servis uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA | 0212 535 10 80