Fırın Servisi, Tamiri

Fırın Işığı Yanmıyor – Tüm Detaylar

Fırının içindeki yemeği görebilmeniz için fırın lambasının yanması gerekir. Fırın ışığı yanmıyor ise yemeklerin pişip pişmediğini göremezsiniz. Ayrıca bazen fırın ışığı yanıp sönüyor, fırın ışığı kapanmıyor ve hep açık kalıyor, fırın ışığı sürekli yanıyor arızasını da görebilirsiniz. Böyle durumlar da fırın tamircisi, beyaz eşya tamircisi ya da Bahçeşehir, Arnavutköy, Şişli, Çağlayan veya en yakın beyaz eşya servisi ile bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Fırının ışığı yanmıyor ise bu arızanın sebebini ortadan kaldırmak ve çözüm yollarını bulmak için fırın lambasını değiştirmek gerekebilir. Peki fırın lambası nasıl değiştirilir biliyor musunuz? İşte size fırın ışığı yani fırın lambası ile ilgili bütün detaylar…

Fırın Işığı Neden Yanmaz?

  • Fırın ampulü 330 dereceye kadar dayanabilen yüksek kaliteli ampullerdir. Bu ampuller uzun süre kullanımdan sonra yanabilir. Fırın ışığı yanmıyor ise öncelikle fırın lambasının bozuk olduğundan şüphelenmeniz gerekir. Peki fırın ışığı neden yanmaz? İşte fırın ışığının yanmama nedenleri ve bazı arızalar;
  • Fırın ampulünde arıza varsa ışık yanmaz. Dolayısıyla fırının ampulünü kontrol etmeniz ve eğer bozuksa 300 derece üstü 15 w ile 40 w arsında ve 27 dip bir ampul ile değiştirmeniz gerekmektedir.
  • Bazı fırın ayarında ışık açılmaz. Eğer fırınınız ışığın açılmadığı bir ayardaysa normal ayara alarak fırın ışığının açılıp açılmadığını kontrol etmelisiniz. Fırın ışığı yanmıyor ise yazımızı okumaya devam ediniz.
  • Fırın komitatörü arızalı ise fırın ışığı yanmaz. Yeni bir komitatör alıp fırın ışığının yanıp yanmadığına yeniden bakabilirsiniz.
  • fırın ampul kabloları yanmış olabilir.

Fırın Işığı Sürekli Yanıyor

Fırın ışığı yanmıyor arızasına neden olabilecek sebepleri anlatmaya çalıştık. Bir diğer arıza ise fırın ışığı sürekli yanıyor ve hiç sönmüyor arızasıdır. Bu sorun ile karşılaştığınız da ilk olarak şüpheleneceğiniz parçanın fırın komitatör arızası olduğunu düşünebilirsiniz.

İkinci bir arıza nedeni de fırın elektrik kablolarının şase yapması yani birbirine değmesi sonucu ışığın kapanmamasının sağlanmasıdır. Fırın ışığı sürekli yanıyor yani hiç sönmüyor ise fırın tamircisi çağırarak sorunu gidermelisiniz.

Fırın Işığı Yanıp Sönüyor

Fırını çalıştırdığınız da fırın ışığı da beraberinde yanar. Eğer fener ışığı yanmıyor ise burada oluşabilecek arıza nedenlerini anlattık. Ayrıca fırın ışığı yanıp sönüyor ve hiç durmuyor ise ampulün arızalanma ihtimali oldukça yüksektir. yeni bir ampul alarak fırın lambasını değiştirmeniz gerekmektedir.

Ayrıca Fırın komitatör ile elektrik kablolarında oluşabilecek bir arızadan da kaynaklanabileceğini lütfen unutmayın. Detaylı bilgi almak ve fırın ışığı yanmıyor, fırın ampulü yanmıyor ve lambası yanmıyor arızasının çözümü için beyaz eşya servisi ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

Servis Dükkanı

Servis Dükkanı, İpek ile Elit Teknik Servis Hizmetleri işletmelerinin kurucusu. İstanbul'da yaşayan ve beyaz eşya servisi işinde profesyonel destek sunan Teknik servis uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA | 0212 535 10 80