Bulaşık Makinesi Servisi, TamiriBlog

Bulaşık makinesi kendi kendine ses çıkarıyor

Bulaşık makinesi kendi kendine ses çıkarıyor ve sesin nerden geldiğini bilmiyor musunuz? Bulaşık makinesi kapalıyken ses çıkarıyor ve kapıyı açtığınız da ses kesiliyor mu? Ayrıca bu aşamadayken bulaşık makinesi de çalışmıyor ise çözümü için doğru yerde olduğunuzu ifade etmek istiyorum.

Bulaşık makinesi kendi kendine ses çıkartıyor ve kapağı açtığınız da ses kesiliyorsa doğru arızadan bahsediyoruz demektir. Çünkü bulaşık makinesinde farklı arızalarında meydana gelmesi üzerine yine aynı şekilde ses çıkabilir. Bu nedenle bir kaç arızayı birbirine karıştırmadan sadece sorun yaşadığınız arızadan bahsetmek istiyoruz. Bulaşık makinesi ışıkları yanıyor ama çalışmıyor ise buraya, bulaşık makinesine elektrik gelmiyor ise buraya tıklayın.

Bulaşık makinesi kendi kendine ses çıkarıyor sorunu için beyaz eşya servislerinden yardım almak isterseniz burada ki bağlantılarımızı kullanabilirsiniz. Bulaşık makinesi servisi firması ve İstanbul’da yer alan Sarıyer beyaz eşya servisi ile Kağıthane beyaz eşya servisi ile iletişime geçmek isterseniz, ilgili sayfalara tıklayıp randevu alınız.

Bulaşık makinesi kapalıyken ses çıkartıyor

Bulaşık makinesinde bir kaç tane parça vardır ki, hangisinde arıza meydana gelirse gelsin bulaşık makinesi aynı hatayı verir. Yani bulaşık makinesi kendi kendine ses çıkarıyor olması birden fazla arızaya işaret edebilir. Bunun için aşağıda sizlere bulaşık makinesi kendiliğinden ses çıkarıyor sorunun çözümünü ve arızalı olabilecek bazı parçaları sıraladık. Bu parçaları tek, tek kontrol ederek bulaşık makinesinin kapalıyken ses çıkarmasına çözüm bulabilirsiniz.

İPUCU: Bulaşık makinesinden kendi kendine ses çıkıyorsa bir kaç gün bekletip yeniden çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Bulaşık makinesi kapalıyken ses çıkarıyor ise bu arızayı tamir ettirmeden çalıştıramazsınız. Çünkü bu arıza elektronik kart arızasına da sebep olabileceğinden dolayı çalıştırmaya zorlamamalısınız.

Bulaşık makinesi neden kendi kendine ses çıkarıyor?

Bulaşık makinesi altı ıslanmış ve içine su girmiş olabilir

Bulaşık makinesi kapalıyken ses çıkartıyor ise ilk önce bakmanız gereken yer bulaşık makinesinin alt kısımlardır. Eğer buralar da su birikintisi varsa mutlaka bulaşık makinesinin için su girmiş ve bazı parçalar ıslanmış demektir. Bunun için beyaz eşya servisi ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

Bulaşık makinesi emniyet şamandarası ıslanmış / bozulmuş olabilir

Bulaşık makinesinden kendi kendine ses çıkmasının bir diğer nedeni de emniyet şamandrasının arızalı olması ya da ıslanmış olmasıdır. Bulaşık makinesi dışarıya su akıtıyorsa emniyet şamandrasının içerisindeki platininin birbirine yapışması ile de makineden ses çıkabilir. Ayrıca şamandranın içerisindeki köpüğün yapışması sonucu da bulaşık makinesi kendi kendine ses çıkarır.

Bulaşık makinesi elektronik kartı arızalı olabilir

Bulaşık makinesinde en korkmanız gereken durumlardan biri de elektronik kart arızasıdır. elektronik kart arızası yaşandığı zaman bulaşık makinesi kapalıyken ses çıkarır ve hatta kendi kendine de ses çıkarabilir. Bunun çözümü için mutlaka elektronik kart tamirinin yapılması gerekir.

Bulaşık makinesi kendiliğinden ses çıkarıyor sorununun çözümü

Bulaşık makinesi kendi kendine neden ses çıkarır ve neden kapalıyken de ses gelir çözümünü halen bulamadınız mı? Yukarı da arızalı olabilecek bir kaç sebebi anlattık. Bunları kontrol ederek aslında sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz. İsterseniz nasıl kısa yoldan işinizi halledebileceğinizi ve bulaşık makinesi kendi kendine ses çıkarıyor sorununu tamir edebileceğinizi bir kaç kelime ile anlatmak istiyoruz.

  1. Öncelikle bulaşık makinesi altında su varsa, bulaşık makinesini ileri çekip altını güzelce kurutun.
  2. Makineyi ters çevirip altını açın.
  3. Makinenin altında ıslak olabilecek bütün parçaları kurutun.
  4. Makineyi eskisi tipi toparlayın.
  5. Suyu açıp bulaşık makinesini yeniden çalıştırın.

Burada anlatılanları yapmanıza rağmen bulaşık makinesi kendi kendine ses çıkartıyor, kendiliğinden ses çıkıyor ve hatta kapalıykende ses çıkıyorsa lütfen beyaz eşya tamircisi ile iletişime geçiniz.

Servis Dükkanı

Servis Dükkanı, İpek ile Elit Teknik Servis Hizmetleri işletmelerinin kurucusu. İstanbul'da yaşayan ve beyaz eşya servisi işinde profesyonel destek sunan Teknik servis uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA | 0212 535 10 80