Blog

Çamaşır Makinesi Ön Duvar Değişimi ve Ön Sac Fiyatları

Çamaşır makinesinin paslanan ön sac yani ön duvar değişiminin yapıldığını biliyor musunuz? Dilerseniz beyaz eşya servisi çalışanlarımızdan çamaşır makinesi ön duvar değişimi, ön sac fiyatları ve paslanan ön duvarı değiştirmenin maliyetini öğrenebilirsiniz.

Çamaşır makinesi su akıttığında mutlaka bir yere zarar verecektir. Bu bazen yerde ki parkelerin şişmesi ya da ön duvarın çok fazla paslanması ile sonuçlanır. Bu çirkin görüntüyü ortadan kaldırmak için paslanan çamaşır makinesini değiştirmek dahi istemiş olabilirsiniz. Yalnız çamaşır makinesi sac değişimi ile makinenizi adeta sıfır almış gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Ön Sac Değişimi

Çamaşır makinesi yanlış kullanım, nemli kullanım alanları veya çamaşır makinesi markasından dolayı çok kısa sürfe içerisinde ön duvarı tamamen pas tutabilir. Pasın başlangıç yeri genellikle deterjan çekmecesinin hemen altıdır. Bu da çok fazla deterjan konulması veya suyun taşması sonucu ön duvara su gelerek paslanmaya sebebiyet vermektedir.

Oldukça paslanan çamaşır makinenizi yenilemek istemez misiniz? Çamaşır makinesi ön duvar değişimi ve ön sac değişim fiyatlarını öğrenerek size uygun gelmesi halinde makinenizi tamamen yenileyebilirsiniz. Zaten çamaşır makinesinde genellikle tek çürüyen parça ön duvardır. Bunu da yenilediğiniz de makinenizi yeni almış gibi hissedeceksiniz.

Çamaşır Makinesi Ön Duvar Değişimi Nasıl Yapılır?

Çamaşır Makinesi Ön Duvar
Çamaşır Makinesi Ön Duvar

Paslanan, delinen ve oldukça zarar gören çamaşır makinesinin ön duvarını değiştirmek için çamaşır makinesi tamiri, beyaz eşya teknisyenleri veya size en yakın beyaz eşya servisi ile çalışmanızı öneriyoruz. Kendiniz ön duvar değiştirmeniz halinde bazı bölgelere zarar verme ihtimaliniz oldukça yüksektir. Bu nedenle burada ki bilgiler, Çamaşır makinesi ön duvar değişimi nasıl yapılır diyen son kullanıcılar için değil, mesleğe yeni başlamış acemi olan beyaz eşya teknisyenleri için yazılmıştır. Çamaşır makinesi ön duvar değişimi için öncelikle;

 • Güvenlik önlemlerini almak adına fişi prizden çıkartın. Prize ulaşamıyorsanız makineye gelen şalteri kapatarak elektriği kesin.
 • Yaralanmaları önlemek için özel teknisyen eldiveninizi takın.
 • Daha önceden satın aldığınız çamaşır makinesinin ön duvarını yani ön sacını yanınız da hazır bulundurun.
 • Çamaşır makinesinin üst kapağını sökün.
 • Deterjan çekmecesini çıkartın.
 • Deterjan çekmecesinin hemen altında ki vidaları sökün.
 • Panonun üst vidalarını sökün.
 • Dikkatli bir şekilde ön panoyu soket yerlerinden ayırarak çıkartın.
 • Çamaşır makinesi pompasında vidalar varsa çıkartın.
 • Makineyi hafif geri yatırarak ön duvarın alt vidalarını sökün.
 • Vidaların paslı ise ve açılmıyorsa bir iki çekiç yardımcı ile paslı vidaya vurun. Vida hemen açılacaktır.
 • Çamaşır makinesi ön duvarın üst vidalarını da sökün.
 • Çamaşır makinesinin ön kapağını açın. Kapağı açamıyorsanız çamaşır makinesi kapağı açılmıyor makalesini okuyabilirsiniz.
 • Çamaşır makinesi körük lastiği telini tornavida yardımcı ile çıkartın.
 • Çamaşır makinesi kapı kilidini çıkartın.
 • Ön duvarı dikkatli bir şekilde yerinden çıkartın.
 • Ön kapağı yeni aldığınız ön duvara monte edin.
 • Yeni aldığınız ön duvarı aynı şekilde makineye geri takın.

Şimdi ise çıkarmış olduğunuz bütün parçaları sırasıyla makineye sabitlemeniz gerekecek. Çamaşır makinesi ön duvar değişimi sırasıyla bu şekilde yapılmaktadır. Püf noktalarınızı öğrenmek ve ön duvar değişim fiyatlarını öğrenmek için 0212 535 10 80 numarasını arayabilirsiniz.

Çamaşır Makinesinin Paslanan Ön Sacını Değiştirmek Maliyetli mi?

Çamaşır makinesi ön duvar değişim ücretleri makinenin markasına göre değişmektedir. Örneğin Arçelik markası ile Bosch ön duvar değişimi birbirinden farklıdır. Arçelik çok daha uygun fiyata yapılırken, Bosch ön sac değişimi daha fazla maliyetli olabilir.

Her Marka Çamaşır Makinesinin Ön Duvarı Yani Sacı Değişir mi?

Malesef he marka ön duvara değişiminin yapılması mümkün değildir. Çamaşır makinesi ön duvar değişiminin yapılabilmesi için ön duvarın çıkarılabilir olması gerekmektedir. Miele, Hoover, Ariston, hotpoint ve indesit gibi markaların ön duvar değişimi yapılamamaktadır.

Çamaşır Makinesi Ön Duvar (Sac) Değişim Fiyatları

Çamaşır makinesi ön duvar değişim fiyatları işçilik dahil fiyatlardır. Yazının yayımlandığı tarihte fiyatlar güncel olarak verilmiştir. Fiyatların değişmesi sonucu ön sac değiştirme fiyatlarınızı güncellemeye çalışacağız. Güncellenememesi durumunda lütfen ön duvar değişim ücretlerini randevu alırken sorunuz.

İşte çamaşır makinesi ön duvar değiştirme ücretleri;

MARKAÜRÜNSERVİS BÖLGESİFİYAT
ArçelikÖn Duvarİstanbul900 TL – 1.000 TL
BekoÖn Duvarİstanbul900 TL – 1.000 TL
AltusÖn Duvarİstanbul900 TL – 1.000 TL
BoschÖn duvarİstanbul1.300 TL – 1.700 TL
SiemensÖn Duvarİstanbul1.300 TL – 1.700 TL
ProfiloÖn Sacİstanbul1.300 TL – ..700 TL
VestelÖn Sacİstanbul1.200 TL – 1.500 TL
SamsungÖn Sacİstanbul1.400 TL – 1.800 TL
LgÖn Duvarİstanbul1.400 TL – 1.800 TL
Çamaşır makinesi ön duvar (ön sac) değiştirme ücretleri

Bize Ulaşın

Çamaşır makinesi ön duvar değişimi yapılarak makinenizi yenilemek ister misiniz? 0212 535 10 80 numaralı telefonu arayıp ön sac değişim ücretleri hakkında bilgi alabilir ve uygun işçilik fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Servis hizmetimiz sadece İstanbul içindir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA | 0212 535 10 80