Çamaşır Makinesi Servisi, Tamiri

Çamaşır Makinesi Pompa Tamiri Ve Değişimi

Çamaşır makinesi pompası arızalandığında bunu mutlaka ya da değişimi yapılması gerekmektedir. Çamaşır makinesi pompa değişimini yapmadan önce pompanın gerçekten de bozuk olup olmadığını tespit etmeniz gerekir. bunun için aşağıda size söyleyeceğimiz birkaç taktik ile çamaşır makinesi Devirdaim pompasının arızalı olup olmadığını hemen anlayabileceksiniz.

Çamaşır makinesi pompa değişim fiyatları, bakım ücretleri, tamiri yapılır mı ve bozuk olup olmadığı nasıl anlaşılır konusuyla ilgili size birkaç tüyo vermek istiyorum.

İPUCU: Atık su pompası değişimi için beyaz eşya servisi, beyaz eşya tamircisi ve deneyimli çamaşır makinesi tamircisi ile çalışmalısınız.

Çamaşır makinesi pompası tamir edilir mi?

Bozulan devir daim pompası tamir edilir mi sizce? Yani çamaşır makinesi pompa tamiri mümkün mü? Çamaşır makinesi pompası iki ayrı parçadan oluşur. Pompa kapağının takıldığı yer ve pompanın arka kısmı olan bakır sargı ile bakır sargıya olan pervaneden oluşmaktadır.

Pompa tamiri hangi parçanın bozuk olduğu ile alakalıdır. Eğer tahliye pompa kapağının takılmış olduğu yerden bahsediyorsanız burası değişmektedir. Pompa kapağı susuz duruyor, çamaşır makinesi yıkarken su kaçırıyor ise kapak kapanmıyor ve kapak boşa dönüyor ise pompa tamiri mümkün değildir. Bu durumda yeni bir çamaşır makinesi pompası almanız gerekir. Ya da çamaşır makinesi pompa tamirini de düşünebilirsiniz. Yukarıda anlatılan olumsuz durumlar da çamaşır makinesi tahliye pompası tamiri ve değişimi yapılması gerekebilir.

Çamaşır makinesi pompası arızası elektriğin bağlı bulunduğu bakır sargı ile pervanesinde bir arıza varsa bunun değişimi mümkündür. Böyle bir durumda pompanın bağlı bulunduğu üç tane vidayı sökerek yeni bir pompa pervane ve bobin saygısını alıp montajını yapabilirsiniz. Çamaşır makinesi tahliye pompası değişimi kolay olduğu için tamirci çağırmanıza gerek yok. Yine de işinizi sağlama almak isterseniz tanıdık bir teknik servis çağırmanız da yarar var.

Çamaşır makinesi su pompa motoru değişimi

Çamaşır makinesi drain pompası yani pompa motoru uzun süre kullanımlarımıza rağmen yine de bozulmadan çok dayanıklı olan ürünlerdir. Yalnız bazen de pompa motoru arızası ile karşılaşmanız mümkündür. Bunun sebebi ise pompaya sıkışan bozuk paralar, toka, plastik parçalar, kürdan ve çeşitli şeylerdir. Çamaşır makinesi pompa tamiri işte sıkışan cisimleri çıkarmak ile olur.

Bu tür cisimler çamaşır makinesi pompa motoruna takılırsa pompa bozulur ve suyu atamaz. Çamaşır makinesi pompa değişimi için servis büyükken olarak size yardımcı olabiliriz. Öncelikle çamaşır Makinesi tahliye pompası değişimini yaptırmadan önce makinanın nasıl bir arıza verdiğini tespit etmeniz gerekir.

YARDIMCI LİNKLER:

Çamaşır makinesi su ventili değişimi ve fiyatları

Çamaşır makinesi körük lastiği değişim ve fiyatları

Çamaşır makinesi amortisör değişimi ve fiyatları

Çamaşır makinesi pompa motoru tamiri ve değişimi mutlaka uzman ekipler tarafından yapılmalıdır. Pompa motorunun takılması zor bir işlem olduğundan dolayı acemi kimselerin yapması halinde çamaşır makinesinin ana kartına, elektrik kablolarında ve soket yerlerine zarar verme ihtimalleri oldukça yüksektir.

Çamaşır makinesi su tahliye pompası değişimi ve tamirinden önce çamaşır makinesi pompa tamiri yapıldıktan sonra arızalı olan parçanın da tamir edilmesi gerekmektedir.

Pompa motorunun bozuk olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Çamaşır makinesi pompası bozulmadan değiştirilmesi gereken ürünlerden biridir. Çünkü çevrede bir çok yan sanayi pompa motoru satan yerler var. Bu nedenle orijinal su atık pompasına ulaşmanın biraz zor olabilir. Bundan dolayı pompa değişimi yapmadan önce arızalı olup olmadığını tespit etmelisiniz. Peki çamaşır makinesi pompa motorunun bozuk olup olmadığı nasıl anlaşılır? Çamaşır makinesi atıksu pompası bozuksa;

  • Çamaşır makinesi sıkma yapmaz.
  • Çamaşır makinesi suyu boşaltmaz.
  • Çamaşır makinesi suyu boşaltsa bile makine sıkmaya geçmez. Suyu çok geç boşaltır. Çamaşır makinesi arızayı geçer.
  • Çamaşır makinesinden inleme sesi gelir fakat su akmaz.
  • Çamaşır makinesinden hiç ses gelmez ben suyu da boşaltmaz.

Servis Dükkanı

Servis Dükkanı, İpek ile Elit Teknik Servis Hizmetleri işletmelerinin kurucusu. İstanbul'da yaşayan ve beyaz eşya servisi işinde profesyonel destek sunan Teknik servis uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA | 0212 535 10 80