Çamaşır Makinesi Servisi, Tamiri

Çamaşır Makinesi Program Değişmiyor

Çamaşır makinesini başlatmadan önce program seçimi yapmanız gerekir. Bu esna da çamaşır makinesi program değişmiyor, düğmeler çalışmıyor ve takılı kalıyor ise yüksek ihtimalle makine de geçici bir sorun olduğu anlamına gelmektedir.

Çamaşır makinesi programı değiştirmiyor ise bunun sebebi; Çamaşır makinesi program değiştiren düğmenin bozuk olması, kapı kilidi arızası, çamaşır makinesi tuş ön panel arızası, pompa arızası ve son olarak ana kart arızasından kaynaklanmaktadır. Sorunun çözümü için;

Bu yazımızı dikkatlice okumanızı ve çamaşır makinesi program değişmiyor arızasına çözüm bulamamanız halinde beyaz eşya servisi ya da en yakın çamaşır makinesi tamircisi ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

Çamaşır Makinesi Programı Neden Değişmez?

Çamaşır makinesi programı değişmiyor ve bu nedenle yeni bir programda makineyi çalıştıramıyorsanız birden fazla arıza olabilme ihtimali üzerinde de durabilirsiniz. Ama öncesinde çamaşır makinesi programı neden değişmez önce bunun arıza tespitini yapmak ve öğrenmek gerekir. çamaşır makinesi program değişmiyor arızası;

  • Makinenin yıkamayı yarıda bırakmış olmasından kaynaklanabilir. Eğer çamaşır makinesi yıkamayı bitirmediyse o zaman program değişmez ve dolayısıyla yeni bir programa başlayamazsınız.
  • Çamaşır makinesi programı değiştirmiyor ise kapı kilidi arızasından da kaynaklanabilir. Kapı kilidinin bozuk olması ile bir önceki yıkamanın bitmemesi ve kilidin arızalı olması ile yeniden başlatılamamasından kaynaklanabilir.
  • Ön panelde bulunan tuşların bası kalması ile çamaşır makinesi programı değişmez.
  • Çamaşır makinesi program değiştirme düğmesi de arızalı olabilir.
  • Ana karta bağlı olan kabloların kopması ve yerinden çıkması ile de bazı arızalar meydana gelebilir.

Çamaşır Makinesi Programı Değişmiyor Ne Yapmalıyım?

Çamaşır makinesini yeni programda çalıştıramıyorsanız beyaz eşya tamircisi çağırmadan önce “Çamaşır Makinesi Programı Neden Değişmez?” başlığı altında anlattık. Burada ki işlemleri yapmanıza rağmen her hangi bir sonuç alamadıysanız birden fazla arıza meydana gelmiş olabileceğini lütfen unutmayın. Çamaşır makinesi programı değiştirmiyor olması ve buna benzer arızaların hemen giderilebilmesi için size yakın bir teknik servis çağırmanız daha doğru olacaktır.

Servis Dükkanı

Servis Dükkanı, İpek ile Elit Teknik Servis Hizmetleri işletmelerinin kurucusu. İstanbul'da yaşayan ve beyaz eşya servisi işinde profesyonel destek sunan Teknik servis uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA | 0212 535 10 80