Bulaşık Makinesi Servisi, Tamiri

Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor

Bulaşık makinesi bulaşıkları yıkadıktan sonra suyu boşaltması gerekir. Bulaşık makinesi su boşaltmıyor ise ciddi bir arıza ile karşı karşıyasınız demektir. Peki bulaşık makinesi neden su boşaltmaz biliyor musunuz? Bulaşık makinesi suyu tahliye etmiyor ise bunun başlıca nedenlerinden bir tanesi tahliye pompasıdır.

Tahliye pompasının tıkanmış olması, arızalanmış olması, sıkışmış olması ya da ana kartın elektrik göndermemesinden kaynaklanan arızalar meydana gelebilmektedir. Şimdi gelin bulaşık makinesi neden su boşaltmaz ve bulaşık makinesi neden suyu tahliye etmez hep birlikte sebebiyle çözümlerini inceleyelim.

Bulaşık makinesi kendi kendine ses çıkarıyor ise tıklayın.

Bulaşık Makinesi Neden Su Boşaltmaz

Bulaşık makinesi yıkama işlemini bitirdikten sonra belirli aralıklarla suyu boşaltır yani suyu tahliye eder. Bulaşık makinesi suyu tahliye etmezse bulaşık makinesi hata verir, Işıklar yanıp söner ya da yıkamayı bekletip öylece durur. Bulaşık makinesi neden su boşaltmaz?

Bulaşık makinesinde oluşan herhangi bir arıza meydana gelmesi ile su boşaltmama sorunu meydana gelir. Bulaşık makinesi su boşaltmıyor arızasıyla karşı karşıya kaldığınızda arızanın ne olduğunu bulabilmek için kontrollü bir şekilde arıza tespitini yapmanız gerekmektedir. Bulaşık makinesi su boşaltmıyor olmasını başlıca nedenlerinden birinin pompa olduğunu ve hatta pompaya giden bazı bağlantıların olduğunu ifade etmiştik. Bu konuyla ilgili aşağıda daha da ayrıntılara rastlayacaksınız.

Bulaşık Makinesi Suyu Tahliye Etmiyor

Bulaşık makinesi suyu boşaltmıyor yani suyu tahliye etmiyor ise bulaşık makinesi tamircisi çağırmadan da ben yapabilirim diyorsanız o zaman size birkaç önerimiz var. Bulaşık makinesi suyu tahliye etmiyor yani suyu boşaltmıyor ise öncelikle makinanın gider hortumlarını inceleyin. Gider hortumuna sıkışan bir şeylerin makine su boşaltmasını engelleyebilir. Bulaşık makinesi suyu tahliye etmiyor ise bunun ikinci nedeni ise pompanın sıkışmış olmasıdır. Pompa sıkışıklığını gidermek için bulaşık makinesinin içerisindeki bulaşıkları tamamen çıkarıp makineyi yatırmalısınız. Yatırma işleminden sonra bulaşık makinesi pompasını sökerek sıkışıklığı gidermeli ve bulaşık makinesi su boşaltmıyor arızasına çözüm bulabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Suyu tahliye etmiyor
Bulaşık Makinesi Suyu tahliye etmiyor

Bu işlemleri yaptıktan sonra bulaşık makinesi suyu tahliye etmiyor yani su boşaltmıyor arızası devam ediyorsa o zaman da bulaşık makinesinin elektriği kartına bakmanız gerekmektedir elektronik kart arızası yaşandığı zaman bulaşık makinesi suyu tahliye etmez. Bulaşık makinesi suyu boşaltmıyor arıza devam ediyorsa o zaman arıza nedenlerini de incelemek için beyaz eşya tamircisi ile iletişime geçebilir, beyaz eşya servisi kategorisine göz atabilir ya da bir alt taraftaki başlığı da okuyabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Suyu Tahliye Etmemesinin Nedenleri

Bulaşık makinesi su boşaltmıyor ise bulaşık makinesi suyu tahliye etmemesi nedenlerini burada açıklayacağız. Normal şartlarda biz de bu bilgileri bulaşık makinesi servisleri için yazıyoruz. Yani ev kullanıcılarının bulaşık makinesi su boşaltmıyor arızasıyla karşı karşıya kaldıklarında bulaşık makinesi tamircisini çağırması gerekir. kendiniz burada bu bilgilere bakıp bilgi sahibi olabilir ve bulaşık makinesi servisinin bulaşık makinesi su boşaltmıyor arızasını çözerken neler yaptığını inceleyip bir fikir sahibi olabilirsiniz. Bulaşık makinesi suyu tahliye etmiyor ise:

 • Bulaşık makinesi pompası arızalı ise suyu tahliye etmez
 • Bulaşık makinesi pompası tıkanırsa suyu boşaltmaz
 • Bulaşık makinesi atık su gider hortumu tıkandıysa ya da bir yerlerden kırıldıysa suyu tahliye etmez
 • Bulaşık makinesi elektronik kartı yani ana kartı arızalandıysa bulaşık makinesi su boşaltmaz
 • bulaşık makinesi Şamandra arızasıyla karşılaştığınızda makine suyu tahliye edemez
 • bulaşık makinesinde program arızası varsa makine suyu tahliye etmeyebilir. Bunun için bulaşık makinesini resetlemeniz gerekir
 • Bulaşık makinesi elektrik kablolarında oluşan kopukluklar nedeniyle bulaşık makinesi suyu tahliye edemez yani bulaşık makinesi su boşaltmaz.
 • Bulaşık makinesi başlat beklet tuşu arızalı ise bulaşık makinesi su boşaltmıyor arızası verir.

Markaya Göre Bulaşık Makinesi Su Boşaltmama Nedenleri

 1. Arçelik bulaşık makinesi su boşaltmıyor ise bunun başlıca nedenlerinden bir tanesi Şamandıra arızası olabilir Şamandıra değişimi ya da kontrolü yapılarak makinenin suyu tahliye etmesini sağlayabilirsiniz.
 2. Beko bulaşık makinesi suyu tahliye etmiyor ise bulaşık makinesine su pompasının yani tahliye pompasının tıkanmış olabileceğidir. Tahliye pompasını dikkatli bir şekilde su gerek tıkanıklık olup olmadığını kontrol etmeniz tıkanık değilse pompayı değiştirmeniz gerekir.
 3. Altus bulaşık makinesi su tahliye etmiyor arızası genellikle giden hortumun tıkanması, Samandıra arızası ve tahliye pompasının tıkanmış olmasıdır.
 4. Bosch bulaşık makinesi suyu boşaltmıyor ise bunun nedenlerinden biri de pompaya giden süzgecin dar olmasıdır. Makine bakımını yaptırarak yani gider hortumuna giden süzgeçi temizleyerek sorunu giderebilirsiniz.
 5. Siemens bulaşık makinesi suyu boşaltmıyor ise makinenin su pompasını tahliye edebilir ve makinanın iç kısmında olan süzgeçleri temizleyebilirsiniz. Genellikle Siemens bulaşık makinesi tıkanıklığı sonucu suyu tahliye etmez.
 6. Profilo bulaşık makinesi de tıpkı siemens ve Bosch markası gibi arıza verebilir. Bu arıza meydana geldiğinde makinanın bakımını yaparsınız Profilo bulaşık makinesi su boşaltmıyor arızasını çözmüş olacaksınız
 7. Vestel bulaşık makinesi suyu tahliye etmiyor arızası genellikle pompa arızasından kaynaklanmaktadır. Pompanın değiştirilmesi gerekebilir. Bunun için bulaşık makinesi tamirci çağırmalısınız.
 8. Hotpoint ariston bulaşık makinesi su boşaltmıyor arızası diğer bazı makinelerde olduğu gibi pompa arızasından ya da pompa sıkışmasından kaynaklanabilir. Su tahliye pompasını kontrol edin ve içinde bir şey yoksa değiştirin. Hotpoint ariston bulaşık makinesi su boşaltmıyor arızası genellikle bu sebepten kaynaklanmaktadır.

Bulaşık makinesi suyu tahliye etmiyor ve suyu boşaltmıyor sorununa çare bulamadınız mı? Dilerseniz İstanbul için Bayrampaşa beyaz eşya servisi, Esenler beyaz eşya servisi ve bakırköy beyaz eşya tamircisinden randevu da alabilirsiniz.

Servis Dükkanı

Servis Dükkanı, İpek ile Elit Teknik Servis Hizmetleri işletmelerinin kurucusu. İstanbul'da yaşayan ve beyaz eşya servisi işinde profesyonel destek sunan Teknik servis uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA | 0212 535 10 80