Çamaşır Makinesi Servisi, Tamiri

Çamaşır Makinesi Parazit Kondansatör Arızası

Çamaşır makinesi parazit Kondansatörü; Makineye gelen elektrik akımını dengelemeye yarayan parçaya verilen isimdir. Çamaşır makinesi parazit kondansatör arızası yaşandığında makine şalter attırır, makineye elektrik gelmez ya da anakarta elektrik gidip gelir.

Çamaşır makinesi parazit kondansatör arızası genel de eski makineler de rastlanır. Bu arızanın asıl nedeni genellikle rutubetli ortamlardır. Ayrıca elektrik akımının çok fazla oynak bir şekilde gelmesi ile de Çamaşır makinesi parazit kondansatör bozulması ile karşılaşabilirsiniz. Parazit kondansatör tamiri yapılamadığından mutlaka çamaşır makinesi tamircisi tarafından değişimin sağlanması gerekmektedir.

Çamaşır Makinesi Parazit Kondansatör Arızası Nasıl Anlaşılır?

Çamaşır makinesi parazit kondansatör arızasını tespit etmek oldukça basittir. Öncelikle çamaşır makinesi şalter attırıyor ise, makineye elektrik gelmiyor ve çamaşır makinesinde yanık kokusu varsa, parazit kondansatör arızasının olma ihtimali yüksektir. Ayrıca;

Çamaşır makinesi parazit kondansatörünün bozuk olup olmadığını anlamak için makinenin üst kapağını açın. Parazit kondansatöre gelen kablolar da yanık olup olmadığına bakınız. Ayrıca kondansatör de sıvı veya yağ gibi bir şeylerin olup olmadığına bakınız. Eğer kablolar da yanık veya sıvı varsa Çamaşır makinesi parazit kondansatör arızası vardır demektir.

Çamaşır Makinesi Parazit Kondansatör Nasıl Değiştirilir?

Çamaşır Makinesi Parazit Kondansatörü

Çamaşır makinesi parazit kondansatör değişimi için öncelikle güvenlik ünlemlerini mutlaka almalısınız. Tavsiyemiz beyaz eşya tamircisi tarafından yapılmasıdır. Çünkü Çamaşır makinesi parazit kondansatörü doğrudan çıplak elektrik kabloları ile alakalıdır. Çamaşır makinesi parazit kondansatör arızasından emin olduktan sonra makineniz ile uyumlu Parazit kondansatör satın almalısınız. Çamaşır makinesi parazit kondansatör değişimi için aşağıdaki adımları inceleyebilirsiniz. Öncelikle;

  • Çamaşır makinesinin fişini elektrik prizinden çekin.
  • Makinenin üst kapağını açın.
  • Parazit kondansatörün vidasını açın.
  • Parazit kondansatöre bağlı olan bütün elektrik kablolarını çıkartın.
  • Yeni parazit kondansatörü yerine takın.
  • Söktüğünüz vidayı yeni aldığınız parazit kondansatöre takın.
  • Söktüğünüz elektrik ve ana karta bağlı olan kabloları yeniden eskisi gibi takın.
  • Makinenin üst kapağını kapatıp vidalayın.
  • Elektrik fişini takıp Çamaşır makinesi parazit kondansatör değişimi sonrasında makinenin çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
  • Her hangi bir arıza varsa beyaz eşya servisi ile iletişime geçiniz.

Parazit Kondansatör Fiyatları

Çamaşır makinesi parazit kondansatör fiyatları ile değiştirme ücreti birbirinden farklıdır. Eğer yeni bir Çamaşır makinesi parazit kondansatörünü satın almak istiyorsanız internet üzerinden Parazit Kondansatör satışını yapan kişiler ile iletişime geçebilirsiniz.

Bizim tarafımızdan Çamaşır makinesi parazit kondansatör arızasının tespit edilmesi, değişimi ve farklı arızalar varsa onlarında onarılmasını isterseniz size bu konuda güncel fiyatları verebiliriz. Örnek Parazit kondansatör değişim ücretleri 650 TL – 900 TL arasıdır.

Servis Dükkanı

Servis Dükkanı, İpek ile Elit Teknik Servis Hizmetleri işletmelerinin kurucusu. İstanbul'da yaşayan ve beyaz eşya servisi işinde profesyonel destek sunan Teknik servis uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA | 0212 535 10 80