Çamaşır Makinesi Servisi, Tamiri

Çamaşır makinesi sigorta attırıyor, Çözüm ve nedenleri

Çamaşır makinesini çalıştırdığınız da sigorta mı attırıyor? Devamlı sigorta attırdığı için de çamaşır makinesini çalıştıramıyor musunuz? Çamaşır makinesi sigorta attırıyor ise mutlaka beyaz eşya servisi ya da garantili makineler için yetkili teknik servisini aramalısınız.

Çamaşır makinesini çalıştırdığınız da sigorta attırıyorsa bu önemli konunun mutlaka profesyonel teknik servis ekipleri tarafından yapılması gerektiğini ifade etmeliyim. Yalnız evde kendiniz çamaşır makinesini tamir etmekten ziyade hangi parçanın arızalı olabileceğini sizlere anlatmak amacıyla bu konuyu açtık. Eğer siz de çamaşır makinesi neden sigorta attırır diyorsanız ve çıkabilecek ücreti merak ediyorsanız lütfen konumuzu okumaya devam ediniz. Bu makale tamamen bilgilendirme amacıyla yazılmıştır. Lütfen tamir işlemi için çamaşır makinesi servisini arayınız.

Çamaşır makinesinin sigorta attırma nedenleri

Çamaşır makinesi tamamen 220 W ile çalıştığından dolayı gerektiğinde çok tehlikeli olabilecek ürünlerdir. Özellikle bazı arızalar vardır ki doğrudan elektrik arızası ile bağlantılı olmasından dolayı sadece uzman teknik servis tarafından müdahale edilmesi gerekir. Çamaşır makinesi sigorta attırıyor arızası da bunlardan bir tanesidir.

Çamaşır makinesinin sigorta attırma nedenlerine geçmeden önce sigorta atma zamanı oldukça önemlidir. Çamaşır makinesini prize takar takmaz atıyorsa mutlaka önemli bir sorun var demektir. Eğer çamaşır makinesini fişe taktınız sigorta atmıyorsa ve çamaşır makinesinin başlat tuşuna bastıktan hemen sonra atıyorsa pompa, ana kart, ya da ventil arızası da olabilir. Eğer su aldıktan sonra kazanın dönme esnasında Çamaşır makinesi sigorta attırıyor ise o zaman da çamaşır makinesi kabloları kopmuş olabilir. Çamaşır makinesi neden sigorta attırır, yada başka bir deyişle neden şalter attırır diyorsanız gelin sorun ve çözümlerini anlatan başlıklara hep birlikte göz atalım.

Çamaşır makinesi motoru arızalıysa sigorta atar

Çamaşır makinesi motoru arızalıysa sigorta attırır
Çamaşır makinesi motoru arızalıysa sigorta attırır

Çamaşır makinesi motoru çamaşır makinesinde çok fazla yıpranan parçalardan bir tanesidir. Eğer Çamaşır makinesi sigorta attırıyorsa ilk önce bakmanız gereken parça çamaşır makinesi motorudur. Çamaşır makinesi motoru arızalanırsa sigorta attırır.

Çamaşır makinesi pompası bozulmuşsa sigorta atar

Çamaşır makinesinin içerisindeki suyu tahliye etmeye yarayan su pompası arızası ile Çamaşır makinesi sigorta attırabilir. Bu arızanın yaşanması ile çamaşır makinesi ana kartı da zarar görebileceğinden dolayı yeni pompa almanız durumunda ana kartı da tamir ettirmeniz gerekebilir. Pompanın sağlam olup olmadığını test etmeniz gerekir.

Çamaşır makinesi anakartı yanıksa sigorta atabilir

Çamaşır makinesi anakartı yanıksa sigorta atabilir
Çamaşır makinesi anakartı yanıksa sigorta atabilir

Çamaşır makinesi sigorta attırma sebepleri arasında ana kart en önemli yere sahiptir. Çamaşır makinesi ana kartı arızalıysa hemen sigorta atar. Ana kart tamirini yaptırsanız bile ikinci bir arızalı parça mutlaka vardır. Çünkü sıvı teması hariç olmak üzere çamaşır makinesi anakartı kendi kendine arızalanmaz. Bundan dolayı Çamaşır makinesi sigorta attırma nedeni ana karttan çıkarsa mutlaka genel bir arıza tespitinin yapılması gerekir.

Çamaşır makinesi rezistansı bozuksa sigorta atar

çamaşır makinesi rezistans arızalıysa sigorta attırır
çamaşır makinesi rezistans arızalıysa sigorta attırır

Çamaşır makinesi rezistansı suyun ısınmasını sağlar. Çamaşır makinesinin içerisinde tıpkı fırınlar da olduğu gibi yüksek elektrik akımı çeken rezistans vardır. Bu rezistanslar arızalandığı zaman Çamaşır makinesi sigorta attırır. Çamaşır makinesi rezistansının arızalı olup olmadığını öğrenmek için beyaz eşya tamircisinden destek almalısınız.

Çamaşır makinesi fiş ve prizi bozuksa sigorta attırır

Devamlı olarak prizde takılı kalan çamaşır makinesi prizlerinin bir süre sonra gevşemesine ya da ısınmadan dolayı yanmasına neden olacaktır. Bu sorun her ne kadar nadiren ortaya çıksa da, kim bilir belki de sizin evde ki Çamaşır makinesinin sigorta attırma nedenlerinden biri de çamaşır makinesi fiş ya da takılı olduğu priz de olabilir.

Çamaşır makinesini geri çekin ve fişini prizden dikkatli bir şekilde çıkartın. Priz yanık ise elektrikçi çağırarak tamir ettirin. Çamaşır makinesi fişi yanık ise beyaz eşya servisi çalışanlarını çağırın. Ayrıca çamaşır makinesinden yanık kokusu geliyor ise bu makalemize göz atmanızı öneriyoruz.

Çamaşır makinesi kazanı düştüyse şalter attırabilir

Çamaşır makinesi sıkmada çok ses çıkartıyor ise makinenizin kazanı bozuk demektir. Bu da Çamaşır makinesinin sigorta attırmasına sebep olabilir. Yüksek hızda dönen kazan çok fazla sallanıp yalpalama yaptığından dolayı çamaşır makinesi motoru, rezistans kabloları ve daha birçok kablo aşırı sallanmadan dolayı birbirine sürtebilir. Ayrıca çamaşır makinesi kazanının bozuk olması ile kazandan makinenin bazı elektrik aksamlarına su akacağından dolayı da Çamaşır makinesi sigorta atar.

Çamaşır makinesi şalter attırma arızasını tamir ettirmek ve çamaşır makinesi kazan tamirini yaptırmak için bize mutlakla ulaşınız. (Sadece İstanbul)

Çamaşır makinesi kabloları kopuksa sigorta attırabilir

Bazı çamaşır makinesi arızaların da tamirini kendiniz gerçekleştiriyorsanız ve özellikle makineyi yerinden oynatarak ters çeviriyorsanız çamaşır makinesi kablolarını koparmış olabilirsiniz. Kabloları koparmasanız bile kabloların sallanmaması için bağlı bulunduğu sabitleme kancalarından da ayırmanız halinde Çamaşır makinesi sigorta attırır.

Bu sorundan kurtulmak ve Çamaşır makinesi sigorta attırıyor sorunun çözümüne ulaşmak için lütfen bize ulaşınız. Hatta dilerseniz daha detaylı bilgi almak için yorumlar bölümüne sorunlarınıza yazabilirsiniz.

Servis Dükkanı

Servis Dükkanı, İpek ile Elit Teknik Servis Hizmetleri işletmelerinin kurucusu. İstanbul'da yaşayan ve beyaz eşya servisi işinde profesyonel destek sunan Teknik servis uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA | 0212 535 10 80