BlogÇamaşır Makinesi Servisi, Tamiri

Çamaşır Makinesi Kazanı Zor Dönüyor

Çamaşır makinesini çalıştırdınız ve kazanın yavaş ya da zor döndüğünü mü fark ettiniz? Bu durumda hemen çamaşır makinesi servisi çağırmadan önce, arızanın ne olduğunu öğrenmek daha doğru olur. Çamaşır makinesi kazanı zor dönüyor ya da kazanın yavaş dönüyor olmasının bir kaç sebebi var.

Çalışırken kazanı yavaş dönen çamaşır makinesi tamirini evde kendiniz yapamazsınız. Yalnız Çamaşır makinesi kazanını elinizle çevirdiğiniz de zor dönüyorsa en azından hangi arızanın sebep olabileceğini anlayacak ve gerekirse en doğru beyaz eşya servisi seçimi için araştırma yapma fırsatını elde etmiş olacaksınız. Şimdi gelin çamaşır makinesi neden yavaş döner ve neden yavaş döner arızalarına birlikte bakalım.

Çamaşır Makinesi Kazanı Yavaş Dönüyor

Çamaşır makinesi kazan dönme hızı markaya ve modele göre değişmektedir. Eğer çamaşır makinesini yeni aldıysanız ve yavaş ya da hızlı döndüğünü anlayamayabilirsiniz. Çamaşır makinesi uzun zamandır kullanıyorsunuz ve gerçekten de çamaşır makinesi kazanı yavaş dönüyor diyorsanız, o halde arızalı olabilecek parçaları söylemek isterim. Çamaşır makinesi tamburu yavaş dönüyorsa;

Çamaşır makinesi motoru arızalı olabilir.

Çamaşır makinesi ana kartı yani elektronik beyni bozuk olabilir.

Çamaşır makinesi düşük voltaj elektrik geliyor olabilir.

Çamaşır makinesi motor takosu arızalı olabilir.

Çamaşır makinesine aşırı yük koymuş olabilirsiniz.

Çamaşır makinesi motor kayışı gevşek ya da aşırı sıkı olabilir.

BONUS İÇERİK: İstanbul’da ikamet eden müşterilerimiz Başakşehir beyaz eşya servisi, Gaziosmanpaşa beyaz eşya servisi ya da Esenler beyaz eşya servisi şubelerimiz ile iletişime geçebilirler.

Çamaşır Makinesi Kazanı Neden Zor Döner?

Çamaşır makinesi kazanı zor dönüyor yani dönmekte zorlanıyorsa sorun kazan bilye rulman keçe takımı arızasında olabilir. Çamaşır makinesi sıkma da çok ses yapıyor veya makinenin altından su akıyorsa çamaşır makinesi kazanı düşmüş ihtimali olabilir. Eğer öyle bir durum varsa çamaşır makinesi kazan tamiri için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çamaşır makinesi kazanı neden zor döner gibi gelen soruları incelediğimiz de, sorunun büyük bir bölümü kazana rızası ve motor arızasından kaynaklandığını fark ettik. Eğer siz de kazan zor dönüyor ve gerçekten de dönmekte zorlanıyor diyorsanız çamaşır makinesi servisi ile görüşüp kazana baktırmalısınız.

Çamaşır makinesi tamburu dönmekte zorlanıyor

Çamaşır makinesi tamburunun dönmekte zorlandığını fark ettiğiniz de, beyaz eşya tamircisi çağırmadan önce arızanın nedenini öğrenebilirsiniz. Bunun için size bazı şeyler anlatacağız. Bunları yapmanız ile kazanın zor dönme sebebini de öğrenmiş olacaksınız. İlk önce;

  • Çamaşır makinesi kapağını açın ve kazanı elinizle hızlı bir şekilde çevirin. Kazan rahat dönüyor ve hemen durmuyorsa kazan sağlam demektir.
  • Çamaşır makinesi dönmeye ilk başladığında motor inleme sesi çok fazla duyuyor ve sonradan kazan yavaşça hızlanmaya başlıyorsa, çamaşır makinesi yıkama motoru arızalı olma ihtimali vardır.

Çamaşır makinesi zor dönüyor ve sorunun nereden kaynaklandığını bulamadınız mı? O zaman son olarak çamaşır makinesine koyduğunuz çamaşırlardan bir miktar çıkarın. Yine de çamaşır makinesi zor dönüyorsa o zaman iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilir ya da direk beyaz eşya servisi telefon numaralarımızı arayabilirsiniz.

Servis Dükkanı

Servis Dükkanı, İpek ile Elit Teknik Servis Hizmetleri işletmelerinin kurucusu. İstanbul'da yaşayan ve beyaz eşya servisi işinde profesyonel destek sunan Teknik servis uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA | 0212 535 10 80