Blog

Çamaşır Makinesi Amortisör Değişimi

Çamaşır makinesi amortisör değişimi ile ilgili aklınızdaki tüm soru işaretlerini bu makale ile kaldırıyoruz. Çamaşır makinesinin önemli parçalarından biri de amortisördür. Amortisör bozulursa çamaşır makinesi özellikle sıkma da çok ses yapar, kazan sağa sola çarpar ve çok rahatsız olursunuz. Çamaşır makinesinde bu tarife uygun bazı hatalar meydana gelmeye başladıysa, çok geç olmadan Çamaşır makinesi amortisör tamiri ve değişimini yaptırmanız gerekir.

Çamaşır makinesi amortisör değişimi ve sonrası çamaşır makinesinde gözle görülecek şekilde değişim meydana gelir. Daha önce normal yıkama da bile çok ses çıkartan çamaşır makinesinin çok sessiz çalıştığına inanamayacaksınız. Haydi gelin çamaşır makinesi amortisör değişimi fiyatıamortisör tamiri ve amortisör arızasının nasıl anlaşılacağına hep birlikte bakalım.

Çamaşır Makinesi Amortisör Tamiri

Çamaşır makinesi amortisörü bozulduğu zaman hemen değişimini yaptırmanız gerekir. Çamaşır makinesi amortisör tamiri diye bir şey var mı peki? Amortisörler içerisinde kauçuk ve gres yağı bulunan özel parçalardır. Tıpkı bir araba amortisörü gibi darbeleri emerek makinenin sallanmasını engeller. Bu amortisör bir süre sonra özelliğini kaybeder ve iç taraftan arızalanmaya başlar. Amortisör arızası olan çamaşır makinesine yapılacak en büyük iyiliğin yeni amortisörün takılması olacaktır.

Bazı beyaz eşya servisi ve teknikerler eski amortisörlere gres yağı basarak kazan sesini kesmeye çalışırlar. Böyle bir Çamaşır makinesi amortisör tamiri sadece üstü örtülüp geçiştirilen arızalar sınıfındandır. Bu neden çamaşır makinesi amortisör değişimi sadece ve sadece yeni ve orijinal amortisör satın alınıp değiştirilmek suretiyle sonuçlandırılmış olur.

Çamaşır Makinesi Amortisör Modelleri

Ariston çamaşır makinesi amortisör değişimi

Ariston, Hotpoint ve İndesit çamaşır makinesi amortisör değişimi için bu modeller kullanılır. Aşağıda fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

bosch amortisör değişimi

Bosch, Siemens ve Profilo çamaşır makinesi amortisör değişimi için bu modeller kullanılır. Aşağıda fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Arçelik çamaşır makinesi amortisör tamiri

Arçelik çamaşır makinesi, Beko, Altus ve diğer bazı modeller için çamaşır makinesi amortisör değişiminde modeller kullanılır. Aşağıda fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Vestel çamaşır makinesi amortisör arızası

Bu amortisör modeli aslında standart modeldir. Birçok markaya uyum sağlar. Ayrıca Vestel çamaşır makinesi amortisör tamiri için de bu model kullanılmaktadır. Aşağıda fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Amortisör Arızası Nasıl Anlaşılır?

Çamaşır makinesi amortisör arızası ile kazan bilye rulman takımının bozulması birbirine çok karıştırılır. Yani çamaşır makinesi sıkma da çok ses çıkartıyorsa, kazan sıkma aşamasında gürültü yapıyorsa bunun sebebi çamaşır makinesi kazan düşmesi, kazan bilye bozulması veyahut amortisör arızasıdır. Bunun için ya çamaşır makinesi amortisör değişimi yapılmalı kazan çamaşır makinesi kazan tamiri yapılması gerekir. Çamaşır makinesi amortisör arızası nasıl anlaşılır şimdi size birkaç püf noktası ile anlatalım.

Çamaşır makinesi amortisörün bozuk olup olmadığını anlamak için makine çalışırken içeride dönen kazan dikkat edin. Kazan çalışırken dönme aşamasında yukarı aşağı değil, sağa sola doğru çok fazla sallanıyorsa çamaşır makinesi amortisörü bozuk demektir. Bu arıza tespitini en iyi Bosch, Siemens ve Profilo çamaşır makinesinde yapılır.

Çamaşır makinesi amortisör arızasını anlamanın bir başka yolu ise; Sıkma esnasında arada bir tak, pat, küt diye çok yüksek seslerini duymanızdır. Verdiğimiz örnekte ses çok fazla gelmesi gerekir. Makinenin yanındaysanız ve bu ses birden ortaya çıkması halinde bulunduğunuz yerden sizi kaçırtacak kadar yüksek bir ses çıkartır.

Çamaşır makinesi sıkma esnasında yer değiştirir. Yani çamaşır makinesi sıkma yaparken yürür. Bunun da nedeni büyük ihtimalle çamaşır makinesi amortisör arızasıdır.

Tüm bu örnekler çamaşır makinesi amortisör arızasını göstermektedir. Eğer siz de burada ifade edilen arızaları yaşıyorsanız mutlaka çamaşır makinesi amortisör değişimi yaptırmalısınız. Ama öncesinde isterseniz hep birlikte amortisör değişimi fiyatına bakalım.

Çamaşır Makinesi Amortisör Neden Bozulur?

Çamaşır makinesi servisi olarak bizi çağırıp çamaşır makinesi amortisör değişimi yaptıran müşterilerimize gittiğimiz de, her marka çamaşır makinesi ve amortisörün arızalanabileceğinin farkına vardık. Amortisör neden bozulur diye soran kişilere cevap olarak yanlış hatalı kullanımdan tutunda makinenin çalışma ortamına kadar birçok sebep bulunur. İşte sık, sık çamaşır makinesi amortisör değişimi yaptıran kişilerin ortak özellikleri ve amortisör neden bozulur sorununun kanıtı;

Çamaşır makinesine aşırı yük koyarsanız amortisör bozulur. (Halı, Kilim, Yolluk makine de yıkanmaz. Tabi yine siz bilirsiniz ama ben yıkarım bir şey olmuyor diyorsanız çamaşır makinesi kazan tamiri konumuzu lütfen okuyun.

Çamaşır makinesini nemli ortamlar da kullanırsanız amortisör arızalanır. (Banyo, devamlı ıslanan balkonlar, hava almayan mutfak vs.)

Çamaşır makinesine tek parça ağır yük koyarsanız amortisör bozulur.

Çamaşır makinesine dengesiz yük koyarsanız amortisör arızalanır. (Bir parça çok hafif, bir parça çok ağır gibi)

Bazı markaların amortisörü kolay bozulur. (Yanlış marka seçimi diyelim)

Çamaşır Makinesi Amortisör Değişimi fiyatı

Çamaşır makinesi amortisör değiştirme ücreti sabit değildir. Amortisör fiyatlarını etkileyen birçok neden vardır. Çamaşır makinesi amortisör değişimi fiyatı çamaşır makinesi markasına, makine modeline, Kaç kilogram olduğuna, amortisör sayısına ve amortisör modeline göre değişmektedir. İşte size ortalama olarak vermiş olduğumuz çamaşır makinesi amortisör değişimi ücretleri;

NOT: Fiyatlar ortalama olarak belirtilmiştir. Fiyatlara işçilik dahildir. Makineye göre 2 ya da 3 adet amortisör takılır. Makinenizin altı kapalıysa, yani açık değilse fiyat artacaktır. Belirtilen fiyatlar en düşük ve en yüksek amortisör değiştirme ücretlerini ifade etmektedir.
 • Bosch çamaşır makinesi amortisör değişimi fiyatı: 600 TL – 1250 TL
 • Siemens çamaşır makinesi amortisör değiştirme ücreti: 600 TL – 1280 TL
 • Profilo çamaşır makinesi amortisör değişim ne kadar: 620 TL – 1240 TL
 • Arçelik çamaşır makinesi amortisör değişimi fiyatı: 700 TL – 1050 TL
 • Vestel çamaşır makinesi amortisör fiyatı: 700 TL – 1050 TL
 • Hotpoint – Ariston amortisör değiştirme fiyat: 780 TL – 1030 TL
 • LG çamaşır makinesi amortisör ücreti: 750 TL – 1280 TL
 • Samsung çamaşır makinesi amortisör değişimi: 700 TL – 1290 TL
 • Hover çamaşır makinesi amortisör değişim fiyatı: 720 TL – 1300 TL
 • Beko amortisör değiştirme fiyatı: 700 TL – 1050 TL
 • Elektrolüx amortisör değişimi fiyatı: 880 TL – 1200 TL
 • Finlux Amortisör fiyatı: 790 TL – 1190 TL
 • Seg amortisör değiştirme ücreti: 790 TL – 1150 TL
 • Regal amortisör fiyatı işçilik dahil: 700 TL – 1110 TL
 • Altus çamaşır makinesi amortisör değişimi: 700 TL – 1050 TL

İstanbul’da ikamet ediyorsanız size en uygun çamaşır makinesi servisi firmamıza iletişim sayfasından bakabilirsiniz. Ayrıca Sarıyer beyaz eşya servisi, Bayrampaşa beyaz eşya servisi ile Sultangazi beyaz eşya tamircisine de bu sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA | 0212 535 10 80